Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Piaggio přišlo s odlehčenou tříkolkou MP3 do města

 

Italské Piaggio letos přichází s rozšířením své řady tříkolek o novou třístovku určenou do městského provozu. Model MP3 300 hpe vychází z dosavadní třistapadesátky, má však snížený objem o 50 ccm a zredukovanou hmotnost. Díky tomu si s 25koňovým motorem v pohodě vystačí. Určitou příbuznost tak má hpe s městským modelem Yourban, který se už nevyrábí.

S menšími rozměry stroje a nižší hmotností nekoresponduje bohatá výbava. Vedle standardních budíků a displeje s 11 kontrolkami disponuje i USB zásuvkou v praktické přihrádce. Standardní výbavou verze sport je nová multimediální platforma Piaggio MIA, která umožňuje připojení chytrého telefonu k elektronickému systému vozidla, které se tak přemění v multifunkční nástroj. Přední LED světla jsou vybavená funkcí denního svícení. Podvozek je stejný jako u klasické MP3. O bezpečnost se starají protiblokovací systém ABS spolu s kontrolou trakce ASR. 

Praktickou vychytávkou je parkovací systém s elektronickým uzamčením přední nápravy, který zajišťuje rovnováhu modelu při přechodu z dynamického do statického stavu. Vozidlo tak dokáže stát vzpřímeně na třech kolech i bez použití stojanu. Pro rozjezd pak stačí jednoduše přidat plyn nebo stisknout tlačítko.

Dvoumístné, dvouúrovňové sedlo umožňuje svým tvarovým řešením snadný a bezpečný kontakt se zemí a poskytuje jezdci dostatečnou oporu bederní páteře, což zvyšuje komfort. Pod sedlo se v pohodě vejde přilba jezdce i spolujezdce.  K uvolněné poloze spolujezdce přispívají mimo jiné praktické výklopné stupačky, zapuštěné do kapotáže.  K dispozici jsou tři barevné kombinace - vedle pastelově bílé a leskle šedé také černá matná.  Mezi prvky příslušenství je například 37 litrový topcase nebo zvětšené plaxisklo.

 

Datum: 23.1.2019 11:34:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště