Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Petr Krajča, šéf divize - BMW Motorrad

 

Je pro vás motorka členem rodiny? Jakou péči jí věnujete a jaké místo u vás „doma“ má?
Tak tato otázka padla v pravou chvíli. Zrovna před několika dny jsem se oblékl do motorkářského a chystal se využít relativně příznivého počasí na krátkou projížďku a dobití baterie. Výlet nakonec skončil otočením klíčku, kdy na mě unaveně zamžouraly kontrolky. Oblečení šlo zpátky do skříně a baterka na nabíječku. Letošní zimu jsem trávil spoustu večerů v garáži, kde jsem pracoval na projektu cafe racera, pro který jsem se tak nadchnul, že šlo vše ostatní stranou. Také jsem se pustil do renovace veteránů a to hned několika najednou. Pomalými krůčky se blížím do finále a stále věřím, že do léta svou první renovaci dokončím. Garáž je už tak plná, že pro další moto „projekt“ není místo.

Sdílí další rodinní příslušníci váš koníček – alespoň občas?
Výlety na motorce za pěkného počasí na kafe na Slapy ano. Týdenní cestování po horách v dešti sdílí už jen na fotkách, které přivezu.  Kde jsem se ale nesetkal s pochopením je renovace starých mopedů. Mou radost z vydražení dlouho sháněné součástky rodina nesdílí a vůbec nechápe, jak jsem jenom mohl něco tak rezavého, umaštěného a k ničemu koupit. Tento koníček sdílím s kamarády, ve kterých se probudily nostalgické vzpomínky na dětství a jejich první vyjížďky na Pionýru, které se teď snaží zhmotnit právě renovací těchto motorek. Je to nyní trend naší generace. Ještě před pár lety zapomenuté a bezcenné motorky z našeho dětství stoupají na ceně. Pro někoho to je stará Jawa nebo MZ, pro jiného zase dakarský bavorák.

Který motocykl byste doporučili jako „rodinný“?
Rodinný motocykl dnes existuje snad už jen v Asii, kde na dvoumístné motorce jede pětičlenná rodina i s nákupem. V evropském měřítku naprosto nemyslitelné… Pod rodinnou motorkou si představuji naší rodinu GS, kde máme stroj pro každého člena. A myslím opravdu pro každého, protože začínáme u nejmenších členů rodiny s GS odrážedlem a pokračujeme přes jednoválcové lehké G 310 GS, přes univerzální F 750 GS a terénní 850-ku až po krále cestovatelů - R 1250 GS. Každý si může vybrat pro sebe to nejlepší.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště