Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Letňany se v sobotu plní už od rána

Desítky fanoušků motorek už před půl devátou ranní netrpělivě čekaly na to, až se otevřou brány letňanského výstaviště. Všichni si přišli užít čtyři plné haly. Tu atmosféru musíte zažít na vlastní kůži, proto dorazte i vy! Otevřeno máme až do půl osmé večer.

Letňany se v sobotu plní už od rána

Ještě lepší Yamaha R6

Motocyklová značka Yamaha má ve světě i u nás velký zvuk. S jejím jménem je mimo jiné spojován už několik let Valentino Rossi, zatím poslední titul vybojoval ve třídě MotoGP jeho týmový kolega Jorge Lorenzo. Na špičce je ale i v jiných sportovních motocyklových disciplínách. Na veletrhu MOTOSALON japonská značka představila celou řadu novinek, a tak jsme se na ně přišli zeptat Evy Hlavaté, která má v České republice tuhle značku na starosti.

Ještě lepší Yamaha R6

Z Austrálie rovnou na MOTOSALON

Na veletrhu MOTOSALON potkáváte spousty zajímavých lidí. Sotva jsme si dopovídali s cestovatelem Jardou Šímou, setkali jsme se s jeho novinářským kolegou, Pavlem Suchým. Pavla jistě znáte, když ne jako autora článků z odborných motocyklových časopisů, tak z jeho cesty kolem světa a následné povedené (a vyprodané) knihy „Jawa kolem světa“. A mnozí z vás také vědí, že se v listopadu loňského roku vydal na svou další velkou cestu, znovu na Jawě, ale tentokrát po Austrálii.

Z Austrálie rovnou na MOTOSALON

Nehody na motorce jsem měla jen kuriózní, říká Stočesová

Blondýna na motorce. Tato kombinace vyvolává mnoho předsudků. Ty ale s přehledem vyvrací Miss České republiky z roku 1998 Kateřina Stočesová. Krásná modelka si nenechala ujít ani zahájení motorkářské sezóny na veletrhu Motosalon.

Nehody na motorce jsem měla jen kuriózní, říká Stočesová

Mondial, nová značka na českém trhu

Německá firma MSA z Weidenu je dovozcem značek Kymco a Quadro pro Českou republiku. Na letošním veletrhu MOTOSALON ale představila svou další značku, která obohatí nabídku na našem trhu, italský Mondial.

Mondial, nová značka na českém trhu

Jarda Šíma v Letňanech nechybí

Každoročně se těšíme na jarní veletrh MOTOSALON, ať už je to v Brně, nebo jako letos, v pražských Letňanech. Ale známe člověka, který by si tuhle příležitost nenechal ani jednou utéct. To by snad svět musel zbořit. Je to známý motocyklový cestovatel a dobrodruh, Jaroslav Šíma. Hned druhý den výstavy, v pátek ráno, jsme ho také ve výstavních prostorách potkali, a tak, ještě než se rozkoukal, jsme ho na stánku časopisu Motocykl trochu vyzpovídali…

Jarda Šíma v Letňanech nechybí

Ondra Klymčiw na stánku Husqvarny

S naším nejlepším letošním Dakaristou, jedenáctým z lednového ročníku, Ondřejem Klymčiwem, se návštěvníci veletrhu MOTOSALON mohou setkat na stánku značky Husqvarna hned tři dny, od čtvrtka do soboty, a to vždy po celý den. Bude tam stát vždy někde poblíž svého motocyklu, který teprve před pár dny připlul z Jižní Ameriky zpátky do Evropy.

Ondra Klymčiw na stánku Husqvarny

Dospělá studentská motorka

Na veletrhu MOTOSALON si návštěvníci mohou prohlédnout nejen slavné motocyklové značky, ale třeba také studentskou stavbu závodního stroje. Studenti Dopravní fakulty ČVUT jí připravili pro univerzitní evropskou soutěž ve Španělsku.

Dospělá studentská motorka

Nová knížka motokrosaře Míly Součka

Se známým motocyklovým publicistou Miloslavem Strakou jsme si povídali o nové zajímavé knížce našeho bývalého skvělého motokrosaře a soutěžáka, Miloslava Součka, kterou pod názvem Srdcové ESO představil, i když zatím neoficiálně, hned první den na MOTOSALONU 2017.

Nová knížka motokrosaře Míly Součka

Šestiválec Midalu je krásná práce

Luboš Felgr, syn známého konstruktéra Miroslava Felgra, nám na veletrhu MOTOSALON 2017 představuje poslední podobu rodinného projektu, šestiválcového motocyklu Midalu. Jde o jeho třetí verzi, první prototyp jezdil od roku 2008 – 2009, pak přišel v roce 2011 první dohotovený model, na němž se proti původnímu prototypu hodně změnilo. Další velké změny nastaly na v Letňanech vystaveném motocyklu. Zůstala jen kyvná vidlice, nádrž, stejný je i překryt nádrže, pérování a kola, jinak je všechno nové.

Šestiválec Midalu je krásná práce

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště