Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Obří Motosalon: Začínáme!

 

Více než 300 značek se účastní letošního devátého ročníku mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, oblečení a příslušenství Motosalon, který startuje dnes na brněnském výstavišti. Bude tu pro vás do neděle 11. března. Počet přihlášených vystavovatelů dosáhl 120, to je o 10 procent víc než loni. Letos poprvé v historii proto obsadil dva sousedící pavilony – P a F, populární „zetko“ pak poskytne prostor pro doprovodný program - kaskadérské jízdy.


Návštěvníci i odborná veřejnost se mají na co těšit! Na největší motocyklové výstavě ve střední Evropě uvidí kompletní japonskou čtyřku Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki, americké Harley-Davidson, Indian a německé BMW Motorrad, britský Triumph nebo italské výrobce Ducati, Aprilia, Vespa, Piaggio, MV Augusta a Moto Guzzi. Nechybí ani KTM nebo Husqvarna, také F.B Mondial, Kentoya a SYM a sekci čtyřkolek zaplnily stroje značek ATV, Can-Am, BRP, Arctic Cat, Access Motor, LINHAI nebo TGB!. Nově se na veletrhu představuje například rakouská značka KSR, z Itálie TM Racing a SWM moto, vidět bude i BETA. Na své si přijdou i fanoušci ekologické jízdy. Na několika stáncích budou k vidění elektro skútry.

Každý motorkář musí být řádně vybaven a vystrojen - v první řadě pro svou bezpečnost, ale musí se cítit pohodlně a také chce dobře vypadat. O to se postarají tradiční čeští výrobci i prodejci světoznámých značek, najdete nepřeberný výběr helem desítek značek, pro zajímavost - na Motosalon dojede servisní dodávka helem značky Arai a bude k dispozici návštěvníkům. 

Veletrhu se zúčastní řada známých osobností, které mají k motocyklům blízko. Tvářemi Motosalonu se stali skvělí herci a motocestovatelé Pavel Liška a Jan Révai. Chybět nebude populární kaskadér a testovací jezdec primáckého Autosalonu Pepa Sršeň Šiler.

Obří show slibuje doprovodný program, který si speciálně pro Motosalon připravilo kaskadérské sdružení Crazy Day. Na letošní Motosalon slibují triky na hranici fyzikálních zákonů. Proti těmto borcům si stoupnou i odvážlivci na in-line bruslích nebo kouzelnice na trialovém kole. „Poměří síly se slovenským kolegou a zájemce zaškolí v jízdě po zadním kole,“ prozradil Jan Holub z Crazy Day.

Svoji Motocyklovou akademii aneb Z odrážedla do MotoGP přivezou na výstaviště zástupci brněnského Automotodromu. „Jak začít, kdy začít, co je do začátku potřeba, kolik to stojí. Rodičům s dětmi, kteří mají zájem o motocyklový sport, vše prozradíme,“ uvedl za AMD Petr Boháč. Lákat se bude i na MS superbiků, které se letos do Brna vrací po pěti letech.

 

Letos se opět uskuteční anketa Motocykl roku, v které hlasuje jak odborná porota, tak i široká veřejnost. Přidat svůj hlas můžete ještě do zítřejší 19. hodiny.

 

Motosalon se koná v gesci motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů. Dle dohody společnosti Veletrhy Brno, a.s. a motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů se od roku 2010 veletrh Motosalon střídavě koná v Brně a Praze.

 

Praktické informace

Veletrh Motosalon se uskuteční od čtvrtka 8. března do neděle 11. března v pavilonech P, F a Z.

Pro širokou veřejnost se brány areálu otevřou ve čtvrtek v poledne. Ve 13.00 bude následovat slavnostní zahájení.

 

 

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště