Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
5.-8.3. 2020

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Nový naháč od MV Agusty pojede přes 300 km/h

 

Italská MV Agusta letos přichází s novinkou, která se s udávanou rychlostí přes 300 km/h honosí titulem nejrychlejšího naháče na světě. Nová Brutale 1000 se představuje prostřednictvím limitované edice 300 kusů pod označením Serie Oro.

Motocykl vybavený přepracovaným litrovým řadovým čtyřválcem ze superbiku F4 RC disponuje výkonem 153 kW, tedy 208 koní, který stroj rozpohybuje až na udávanou maximální rychlost 302 km/h. Při použití sportovní sady, jejíž součásti je odlišná řídící jednotka a výfukový systém se výkon zvyšuje na 156 kW (212 koní). Motor se od předchůdce liší přepracovanými spalovacími prostory, titanovými ventily, jinou klikou, vačkami a zcela novým řešením mazaní. Zcela nový je také výfukový systém se čtyřmi samostatnými koncovkami.

Motorka na první pohled nadchne designem. V přední části zaujme protáhlé světlo složené z LED diod, které vedle denního svícení nabízí i přisvěcování do zatáček. Na světlo navazuje futuristická nádrž a spartánksé jednosedlo a zkrácená záď je zakončená sdruženým LED koncovým světlem. O odpružení se stará přední upside-down vidlice Öhlins a od stejné značky je i zadní tlumič. Brzdový systém je složený z dílů značky Brembo a ABS Bosch. Na podvozku zaujmou ještě karbonová kola se zadní pneu o šířce 200 cm.

Asistenční systémy zahrnují  osmistupňovou kontrolu trakce, ovládání Ride-by-wire se čtyřmi palivovými mapami nebo Quick Shifter, umožňující řazení bez spojky. Většina funkcí se nastavuje přes pětipalcový TFT displej s rozlišením 800 x 480 pixelů. Samozřejmostí je propojení s chytrým mobilem.

Datum: 23.1.2019 11:34:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště