Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
5.-8.3. 2020

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Nové enduro KTM 790 Adventure/R nabídne vysoký výkon a nízkou hmotnost

 

Rakouský výrobce KTM pro letošek připravil zajímavou novinku pro příznivce cestovních endur ve střední objemové třídě. Model 790 Adventure ve dvou provedeních  (silniční/offroad) má závodní DNA terénních motocyklů KTM a je to skutečný terénní motocykl do extrémních podmínek. Nabízí výkon dvouválce a lehkost a agilitu jednoválce. Motocykl vypadá na první pohled lehce a udávaná hmotnost 189 kg tomuto pocitu dává za pravdu. V kombinaci s dvouválcovým řadovým motorem o objemu 799 ccm z modelu Duke, který je naladěný na 95 koní, jde o model, který bude schopný konkurovat i litrovým strojům.

Rám motorky je svařen z pevnostních chrom-molybdenových trubek. Samotný motor je součástí šasi a tvoří jeho nosnou část. O odpružení se stará v případě silniční verze USD vidlice WP s průměrem 43 mm a zadní  monoshock WP má možnost předpětí pružiny. Offroad verze R má vpředu USD vidli o průměru 48 mm. Zdvihy jsou u silniční verze 200 mm u terénní 240 mm. Drátová kola mají průměr 21 respektive 18 palců.Obě verze brzdí vpředu díky dvojici radiálních čtyřpístkových třmenů a kotoučů 320 mm a vzadu jim pomáhá plovoucí dvoupístkový třmen s kotoučem 260 mm. Brzdy doplňuje vypínatelné ABS od firmy Bosch.  Sedlo je u silniční varianty 830 až 850 mm nad zemí, R verze jej má ve výšce 880 mm.

Stroj je vybavený pětipalcovým barevným LCD panelem. Ten reaguje na okolní světelné podmínky a podle nich mění denní a noční vzhled. Ukazuje aktuální rychlost, otáčky a zařazený převodový stupeň. Další zobrazované hodnoty může uživatel měnit. Obě varianty mají instalován bluetooth systém pro připojení mobilního telefonu ke stroji. Do mobilu poté stačí nainstalovat aplikaci, která přeposílá notifikace na LCD.

Cena silničního modelu začíná na 322.999 Kč, verze R startuje na 348.999 korunách.

 

Datum: 14.1.2019 17:10:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště