Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
-> 2023

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Nová Yamaha Tenéré 700 slibuje zábavu na cestách

 

Letošní horkou a nutno dodat i delší dobu očekávanou novinkou od Yamahy je cestovní enduro Ténéré 700. Motorka je zatím posledním počinem japonského výrobce v 35leté historii modelové řady Tenéré. První ochutnávky nového stroje se objevily již před třemi lety, poslední informace hovoří o tom, že vyrábět by se měl v druhé polovině letošního roku.

Motocykl poprvé přichází s dvouválcovým motorem, řadovým agregátem CP2 o objemu 689 ccm z modelu MT-07. Ten disponuje nezměněným výkonem 54 kW a točivým momentem 68 Nm, což slibuje dostatek zábavy, ale i nízkou spotřebu pod pět litrů, díky které Yamaha s 16litrovou nádrží slibuje dojezd přes 350 km.

Na nový rám je namontovaná robustní obrácená vidlice 43 mm se zdvihem pérování 210 mm, což spolu se zdvihem dálkově nastavitelné zadní pružící jednotky 200 mm a koly 21 a 18 palců s nazutými expedičními pneu dává dobré předpoklady pro jízdu v terénu. Do terénu se hodí také jednoduchá digitální přístrojovka v rallye stylu,  spodní ochrana motoru a výhodou je i nízká hmotnost dosahující jen 205 kg. Výrazným funkčním i designovým prvkem štíhlého kompaktního stroje je čtveřice LED světlometů v přední minikapotáži. Cena by se měla pohybovat kolem 250.000 Kč.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště