Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Na Motosalonu bude mít světovou premiéru nová Honda Karla Abrahama pro letošní MotoGP

 

Nový motocykl Honda RCV českého závodníka Karla Abrahama se ve světové premiéře představí na začátku března na veletrhu Motosalon v pražských Letňanech. Na stroji absolvuje jediný český zástupce v MotoGP svou letos již pátou sezónu v královské kubatuře.

Model pro rok 2015 je vybavený nejmodernějším litrovým závodním motorem z produkce Hondy. Ten dostal proti konvenčnímu agregátu, který Abraham používal v minulé sezóně, několik vylepšení zvyšujících výkon. Asi nejzásadnějším je použití pneumatického ovládání ventilů, které dosud japonský výrobce používal jen u motorů pro motocykly továrních týmů. Díky tomu bude moci česká motocyklová jednička více konkurovat jezdcům na úrovni elitní desítky MotoGP.

Motocykl veřejnosti poprvé předvede sám Karel Abraham, o víkendu pak bude fanouškům k dispozici na stánku Masarykova okruhu v hale XX.

Masarykův okruh oslaví v letošním roce padesátileté výročí Grand Prix. V létě to bude půlstoletí od chvíle, kdy bylo Brno poprvé zařazeno v kalendáři světového šampionátu. Bohatou historii brněnské Velké ceny na Motosalonu  připomene expozice historických motocyklů i dosud nepublikovaných fotografií. Návštěvníci si budou moci projet na simulátoru nejen moderní okruh, který Grand Prix hostí dnes, ale i ten původní, na kterém jezdci bojovali v roce 1965.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště