Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON slaví 10. výročí - v Praze

 

Několik set značek jak z oblasti motocyklů nebo čtyřkolek, tak motorkářského oblečení a příslušenství představí téměř 150 vystavovatelů letošního jubilejního desátého ročníku mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, oblečení a příslušenství Motosalon, který se v roce 2019 uskuteční na letňanském výstavišti v Praze. Bude tu pro vás od čtvrtka 28. února do neděle 3. března. Motosalon 2019 obsadil haly 2,3,4,5 a 6, na volné ploše před vstupní halou je umístěna Show Arena. Letos jde o první kulaté výročí, proto se bude slavit hned od zahájení. A oslava to bude víc než důstojná - Motosalon je totiž největší za celých 10 let své existence. Podívejte se na rekapitulaci.

>> plánek veletrhu <<

Je rozhodně na co se těšit! Na největší motocyklové výstavě ve střední Evropě uvidí návštěvníci téměř všechny značky motorek působících v Česku. Na své si přijdou i fanoušci ekologické jízdy. Na několika stáncích budou k vidění elektro skútry. Nové modely představí v české premiéře značka Royal Enfield. Stručný přehled novinek na Motosalonu 2019

Podívejte se na značky motorek a čtyřkolek, které uvidíte na Motosalonu 2019 (v abecedním pořadí): 

ACCESS Motor, AJP motos, Aprilia, ARCTIC CAT/TEXTRON, ARGO, Askoll, BAJAJ, Benelli, BMW Motorrad, BRP, CAN-AM ATV, Can-am, CF MOTO,  Čezeta, DUCATI, Electric Motion, Evoke, F.B, Mondial, GAS GAS, Harley-Davidson, HONDA, Husqvarna Motorcycles, INDIAN MOTORCYCLE, i-walk, Kawasaki, Keeway, KTM, Kymco, Lambretta, LEM, Linhai, LYNX, Moto Guzzi, Moto Morini, MV Agusta, Niu Smart scooters, Norton, ODES, Peugeot, Piaggio, POLARIS, Racceway, Robstep, ROMET, Royal Enfield, SKI-DOO, SUZUKI, SYM, TGB, Triumph, TRS Motorcycles, UM motorcycles, Vespa, Victory, YADEA, Yamaha, YUKI, Zero Motorcycles, Zontes

Každý motorkář musí být řádně vybaven a vystrojen - v první řadě pro svou bezpečnost, ale musí se cítit pohodlně a také chce dobře vypadat. O to se postarají tradiční čeští výrobci i prodejci světoznámých značek, na letošním Motosalonu najdete nepřeberný výběr helem desítek značek.

>> novinky vystavovatelů <<

10 známých motorkářských osobností

Veletrhu se zúčastní řada známých osobností, které mají k motocyklům blízko. Tvářemi Motosalonu se stali skvělí herci a motocestovatelé Pavel Liška a Jan Révai a tradičně populární kaskadér a testovací jezdec primáckého Autosalonu Pepa Sršeň Šiler. Na zahájení ve čtvrtek ve 13 hodin se na pódiu sejde celkem 10 osobností, aby s námi i návštěvníky zahájili oslavy prvního kulatého výročí a možná také zavzpomínali na posledních 10 let na motorce - herci Honza Révai a Pavel Liška, herečka Vanda Hybnerová, zpěvačka Helena Zeťová ale také závodnice Ollie Roučková, generál Petr Pavel, freestylista Petr Pilát, jezdec Karel Hanika, cestovatel Jarda Šíma a kaskadér Pepa Sršeň.. Ostatně Jarda Šíma oslaví na Motosalonu 1,5 milionu kilometrů na motorce.

Ve čtvrtek 28. února vysíláme z výstaviště Snídani s Novou.

Motorka jako člen rodiny

Tématem letošního Motosalonu je "motorka jako člen rodiny". Hodně motorkářů má ke svý strojům úzký vztah, jiní mají naopak hodně vztahů jinde :-). Podívejte se, co o vztahu k motorkám říkají vystavovatelé.

Doprovodný program

Každý den se v Show Aréně představí kaskadérské sdružení Crazy Day. Jejich představení uvidí návštěvníci několikrát denně, kromě nich se na venkovní ploše ukáže Míra Lisý nebo motogymkhana.

Dalším centrem doprovodného programu bude pódium v hale 5. První den ve 13 hodin proběhne zahájení, beseda Pavla Lišky a Jana Révaie, křest speciálu časopisu Playboy s Karlosem Vémolou, každý den jsou pak pro návštěvníky připraveny rozhovory, autogramiády, pořady s cestovateli na motorce, ukázky první pomoci nebo workshopy Automotodromu Brno.

>> kompletní doprovodný program <<

Anketa Motocykl roku

Letos se opět uskuteční anketa Motocykl roku, v které hlasuje jak odborná porota, tak i široká veřejnost. Hlasovat se bude od začátku února. Přejít na hlasování

Motosalon se koná v gesci motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů. Dle dohody společnosti Veletrhy Brno, a.s. a motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů se od roku 2010 veletrh Motosalon střídavě koná v Brně a Praze.

Novinky speciálně pro Motosalon 2019 se chystají také v mobilní aplikaci BVV Trade Fairs.

Praktické informace

Veletrh Motosalon se uskuteční od čtvrtka 28. února do neděle 3. března. Pro širokou veřejnost se brány areálu otevřou ve čtvrtek v poledne. Ve 13:00 bude následovat slavnostní zahájení na pódiu v hale 5. Další dny je výstaviště otevřeno denně od 9:30 do 19:00, v neděli do 17:00. Vstupné pro jednotlivce stojí od 180 Kč (do konce ledna při on-line prodeji) do 250 Kč, rodinná vstupenka od 500 do 600 Kč.

>> koupit vstupenku <<

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště