Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Motosalon 2018 – dvě haly plné motorek a krásných žen

 

Devátý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon se letos konal na brněnském výstavišti od 8. do 11. března 2018. Tradiční zahájení motorkářské sezóny navštívilo opět k 60 tisícům návštěvníků, přičemž letos přijelo více Slováků a Poláků, což kladně hodnotili také vystavovatelé. Největší počet lidí dorazil v sobotu, kdy prošlo výstavištěm téměř 25 000 motocyklových fanoušků. V tiskovém středisku se akreditovalo 212 novinářů

Motosalon byl umístěn v pavilonech P a F, doprovodné programy probíhaly na volných plochách u pavilonů Z a P. Pro doprovodné programy byl k dispozici ještě pavilon Z, který však z důvodu vydařeného počasí nebyl využit. Na ploše 22 000 metrů čtverečních se veletrhu zúčastnilo celkem 130 vystavovatelů s více než 300 značkami. Na Motosalonu vystavovaly všechny velké značky, které působí na českém motocyklovém trhu. Motosalon je jediným veletrhem, který zaštiťuje motosekce Svazu dovozců automobilů s účastí importérů.


Světová premiéra elektrického Pionýra

 

Ve světové premiéře se představil elektrický motocykl, který vychází z legendárního Pionýra. Stroje s elektrickým pohonem představily také další značky, jako BMW, KTM, Zero a další. Na stánku Kawasaki se jako česká premiéra představil model Ninja H2 SX a retro stroj Z900RS Cafe. Další dvě české premiéry zhlédli návštěvníci na expozici Harley-Davidson – Iron 1200 a Forty Eight Special. Legendární americká značka využila brněnského Motosalonu k odhalení bližších informací o oslavách svého 115. výročí. BMW premiérově přivezlo do Brna modelovou řadu F 750/850 GS či elektro maxiskútr C Evolution. Yamaha představila revoluční tříkolový motocykl Niken.Motorkářské osobnosti na Motosalonu

Tradičně přijel za svými fanoušky nejznámější český motorkář Pepa Sršeň, dále dakarští jezdci Ollie Roučková, Honza Veselý a Milan Engel, jezdec MS superbiků Ondřej Ježek, závodník Kamil Holán, jezdec Jakub Kornfeil či členové INDI Racing Teamu Michal Indi Dokoupil a Veronika Hankocyová. 

Slavnostním zahájením provedl návštěvníky Dalibor Gondík. Hosty přivezli na motorkách a čtyřkolkách mimo jiné motocykloví závodníci, z pódia pozdravili návštěvníky primátor Statutárního města Brna Petr Vokřál, předseda motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů Adam Žert, ředitel Služby dopravní policie Tomáš Lerch, dále Tomáš Neřold, pověřený řízením samostatného oddělení BESIP, ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil a generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Oficiální hosté zdůraznili hlavně bezpečnost na silnici. Za příznivci motorek přijeli známé osobnosti - moderátorka Eva Decastelo, modelka Lucie Kovandová, závodnice Ollie Roučková, herec Leoš Noha, herec Martin Písařík, kaskadér Pepa Sršeň, zpěvák a herec Jan Toužimský. Zahájení nevynechali ani motocykloví závodníci Kamil Holán, Karel Hanika, Ondřej Ježek a Milan Engel. V pátek se na Motosalon přijel podívat také policejní prezident Tomáš Tuhý.


 

Motocyklem roku se stala Honda Africa Twin

Nedílnou součástí veletrhu Motosalon je vyhlašování odborné i laické ankety Motocykl roku. Tu letos bezkonkurenčně ovládla Honda – její CRF1000L Afrika Twin Adventure Sports je absolutním vítězem, zabodovala i v kategorii endur. „S Afrikou máme ještě velké plány. Děkujeme všem, že nám poslali hlas,“ řekl Petr Hubáček, PR Manager Honda Motor Europe Limited. Představitelé Hondy si přišli i pro ceny v kategorii Naked bikes za Honda CB1000R a Cestovní silniční motorky za Honda GL 1800 Gold Wing Tour DCT. Nejlepším strojem z kategorie Klasik je Indian Scout Bobber, ze skútrů zabodovalo BMW se svým BMW C-Evolution a kategorii Sportovních silničních motocyklů ovládla jednoznačně revoluční Ducati Panigale V4 S.

 

Kaskadéři, testování skútrů a elektrických pohonů

Na pódiu v pavilonu P probíhal po celé čtyři dny zajímavý program, ve venkovní show aréně účinkovali kaskadéři, gymkhaneři a instruktoři motoškol. Na dvou dráhách v pavilonu F zkoušeli návštěvníci koloběžky, čtyřkolky a kola s elektrickým pohonem. Na venkovním polygonu testovali zájemci skútry a repasované motocykly. Na výstaviště dorazili také členové motorkářských klubů, kteří podnikli i promo jízdy po Brně.

 

Termín příštího Motosalonu: 7. - 10. března 2019, tentokrát v Praze

 

OHLASY

Libor Nevima - Nevima Group s.r.o. (Benelli, SYM)

 

S veletrhem jsme maximálně spokojeni a tipujeme rekordní počet návštěvníků, jelikož jsme se téměř nezastavili. Trochu jsme se báli umístění v nové hale F, ale vše klapalo. Pro nás zatím nejlepší ročník!

 

Petr Krajča – BMW Motorrad

 

Uvítali jsme, že výstaviště otevřelo pro Motosalon dvě haly a rozšířilo uličky mezi jednotlivými expozicemi. Tato změna přinesla větší komfort jak návštěvníků, tak i našim prodejcům, kteří mají více prostoru pro komunikaci se zájemci o naše produkty. Účast na výstavě je pro nás samozřejmostí a skvělou příležitostí ukázat nové produktové portfolio před právě přicházející sezónou.

 

Petr Majer – Kawasaki ČR

 

V naší firmě panuje spokojenost už delší dobu, návštěvníci veletrhu mají o naše motorky zájem a dost se zajímají o naše testovací jízdy, tzv. greendays, což nás těší.

 

Radek Pulkrábek – D Moto (Ducati)

 

Líbila se nám výborná komunikace před samotnou akcí a s průběhem jsme také spokojeni. Rozložení do dvou hal se jeví jako velmi dobrý nápad, potěšila nás i návštěvnost.

 

Petr Hubáček – Honda Motor Europe Limited

 

Letos jsme byli s výstavou velmi spokojeni a to nejen díky tomu, že jsme vyhráli anketu Motocykl roku! S organizátory akce se vždy domluvíme a akce byla jako každý rok vydařená – vyšlo počasí, přišli návštěvníci, kteří měli zájem o naše motorky, byla zde příjemná atmosféra!

 

Radek Plandor – MotoPalič

 

Zpětná vazba od návštěvníků je pro nás maximálně pozitivní. Účastí na veletrhu navíc podporujeme naši distribuční síť a ukazujeme veřejnosti, co umíme. Jinak brněnský Motosalon má samé plusy – od servisu po návštěvnost, lidský přístup i ochotný personál. Navštívil nás zde náš zahraniční zástupce a také akci vyhodnotil jako velmi podařenou!

 

Semih Arslan - 4Traders

 

Do dnešního dne jsme od nikoho neslyšeli žádné negativní reakce. Těší nás velká návštěvnost, do Brna určitě opět přijedeme a rádi bychom zvětšili i svoji výstavní plochu.

 

Jan Tůma – Autonova Brno s.r.o. (KTM)

 

Za nás byl Motosalon v pořádku, v sobotu jsme byli překvapeni obrovskou návštěvností. Přestože byly k dispozici dvě haly, bylo stále plno. Výtku máme spíše k některým rodičům – jejich děti si pletou naše motorky s prolézačkami.

 

Adam Žert – Faber Moto s.r.o. (Piaggio, Vespa, Moto Guzzi)

 

V pavilonu F jsme byli spokojeni, akci určitě prospělo rozdělení do dvou hal. Přišlo také dost lidí a těší mě, že o testování našich skútrů byl velký zájem.

 

Petr Pastor – Yamaha

 

Jsme spokojeni, Motosalon v Brně funguje dobře. Není zde problém s logistikou, je tu dobrý servis, dobrá návštěvnost. Líbí se nám i rozšíření akce do dvou hal, jen bychom uvítali, kdyby v naší hale F bylo více větších firem,  nejen Yamaha. Nicméně - jak už kdosi řekl - „Je lepší být první v malém městě, než druhý ve velkém!“

 

Petr Veruněk – MSA Motor Sport Accessoires GmbH (F. B Mondial)

 

Uvítali jsme dvě haly, návštěvníci proudili v obou z nich, což je skvělé. Návštěvnost byla klasicky výborná, trendem je, že se zde začíná scházet celá motorkářská scéna. Mohlo by být více přestaveb.

 

Ondřej Hrůza – Indian Motorcycle

 

Velmi kladně hodnotíme servis, který akce nabízí – čisté prostředí, milí lidé, vše fungující. Za nás profesionálně odvedená práce. Jediné, co bych možná do budoucna změnil, jsou motorky pro návštěvníky – ty nejdražší kousky raději necháme za řetízkem, protože při množství návštěvníků hrozí jejich poškození.

 

Pavel Kučera - SovMotCentr (Ural)

 

Dokonalý prostor, vzduch, místo, jídlo – líbilo se mi prostě všechno. Jsme na veletrhu proto, abychom reprezentovali a letos jsme velmi spokojeni s umístěním.  Lidé zde stráví celý den, projdou si výstavu, venku se podívají na doprovodný program, pak se zase vracejí, je to příjemné.

 

Leopold Peroutka – Yacco

 

Za nás i našeho francouzského výrobce hodnotíme výstavu velmi kladně. Také se nám líbila celková atmosféra v halách, počty návštěvníků a zájem o naše produkty. Pro nás je to ideální PR a marketingový mix. Prostě to tady žije, jsou zde mraky lidí, není to prosezený čas.

 

Pavel Kubíček – sekretář motocyklové sekce SDA

 

Mně se na Motosalonu líbilo všechno!

 

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště