Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MotoGP bude v Brně 3. až 5. srpna. A poprvé jezdci musí mít airbagy

 

V mistrovství světa silničních motocyklů budou od letošní sezony povinné airbagy. Bezpečností systém v kombinéze budou muset mít jezdci všech tří kategorií nejen v závodech, ale i v trénincích a kvalifikacích. Představitelé šampionátu MotoGP v půli ledna oznámili, že airbagy budou povinně chránit alespoň ramena a klíční kosti. Volitelná je ochrana zad. Systém bude omezen jen na kombinézu, nesmí být nijak propojen s motocyklem. Chrániče se musejí aktivovat i v případě, že jezdec nebude na svém stroji.

 

3. až 5. srpna v Brně

Nová sezona MS začne 18. března v Kataru. Tradiční brněnský závod, který si pod svá křídla opět bere spolek založený městem Brnem a Jihomoravským krajem,  se na Masarykově okruhu pojede 3. až 5. srpna. Nejnovější informace k motocyklovému svátku na brněnském veletrhu Motosalon představí primátor města Brna Petr Vokřál, a to hned v den zahájení 8. března v 11.45 hodin.

Lístky už jsou v prodeji, do 30. června za zvýhodněnou cenu. Přesný rozpis zde. A pokud se vás na MotoGP do Brna chystá větší parta, určitě na stránkách nepřehlédněte množstevní slevy.

Vstupenka GOLD umožnuje přístup na všechny přírodní tribuny B, C, D, E, F a G. Se vstupenkou GOLD můžete do areálu kteroukoliv branou, navštívit kteroukoliv z přírodních tribun B, C, D, E, F, G a můžete využít i tranzitní trasy včetně tunelů START a SCHWANTZ. Navštivte shopping zónu u hlavní brány a užijte si výhled z nejoblíbenější tribuny C! Každá z přírodních tribun nabízí zajímavý výhled na minimálně 2 zatáčky a rovný úsek trati. Před tribunami C, D, F a G jsou umístěny velkoplošné obrazovky.

Vstupenka SILVER umožnuje přístup na 4 přírodní tribuny Masarykova okruhu, a to B, D, E a G, mezi kterými můžete volně procházet. Na každé tribuně je k dispozici plné zázemí včetně občerstvení. Velkoplošné obrazovky jsou umístěny před tribunami D a G. S touto vstupenkou nelze procházet areálem, pohyb je možný pouze po vnějších tribunách. Přístup do areálu je se vstupenkou SILVER možný branami B, D, G a branou u tubíku.

Vstupenka JUNIOR, třídenní vstupenka pro děti narozené v rozmezí let 2004 - 2011 platí na všechny přírodní tribuny B, C, D, E, F, G. Vstupenka JUNIOR umožňuje volný pohyb po všech přírodních tribunách, průchod areálem i shopping zónou u hlavního vstupu na Masarykův okruh. Se vstupenkou JUNIOR můžete do areálu vstoupit kteroukoliv branou a procházet můžete i tranzitní trasy včetně tunelů START a SCHWANTZ. Děti narozené v roce 2012 a mladší mají vstup zdarma.

K dispozici je mnoho variant lístků na tribuny, speciální seniorské vstupenky nebo zajímavá Pitwalk/Paddock. Ta se vztahuje pouze na čtvrtek 2. srpna a její držitelé budou mít před závodním víkendem možnost projít se boxovou uličkou (tzv. pitlane) a nahlédnout do paddocku, tedy do zázemí závodních týmu. S trochou štěstí tak možná zahlédnou i některého z jezdců mistrovství světa. Výtěžek z prodeje těchto vstupenek bude tradičně poukázán na charitativní účely.Foto: TIC Brno a Automotodrom Brno

 

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště