Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Liška a Révai na zahájení Motosalonu: Příští rok plánují pokořit Jižní Ameriku!

 

Herecká profese Pavla Lišku i Jana Révaie slušně živí, ale oba už delší dobu tráví spoustu času taky cestováním na motorkách. A jak se zdá, jejich koníček je úplně pohltil!

Nedávno se totiž vrátili z motorkářské výpravy na Kavkaz a už mají další plány se svými jednostopými láskami. Na příští rok plánují rovnou návštěvu Jižní Ameriky. „Mám profesi, která mě časově omezuje, takže dlouhodobější pobyt mimo Prahu je pro mě bohužel problém. Brzo si tak budu muset začít dělat místo v kalendáři. Už teď se ale těším,“ řekl Révai. A těší se i jeho kolega. „To by byla velká pecka,“ řekl Liška. Podle Révaie by si Jižní Amerika zasloužila měsíc, klidně i dva. Nejvíc ho přitom láká Venezuela, Bolívie nebo Chile, tedy země, kde je na co z motorky koukat.

Na loňské kavkazské dobrodružství, ze kterého vznikl i televizní cestopis Moto Cestou Necestou, oba rádi vzpomínají. Nejvíce je oslovila příroda a otevření lidé v Gruzii, což prý předčilo i zážitky z Turecka. „Velkou roli hrály i dva důležité faktory, které v Turecku logicky nebyly: jazyk, kterým se dorozumíme (já z ruštiny ještě maturoval) a alkohol, který se v Turecku z náboženských důvodů nepije,“ vysvětlil Liška. Révai podle svých slov neviděl hezčí a rozmanitější zemi. „Ta zelená barva stromů je jak dodělaná ve Photoshopu, vzduch čistý až vás z toho bolí plíce. Lidi jsou tam neskutečně pohostinní, vstřícní, skromní a přátelští," rozplýval se.

Datum: 6.3.2014 16:08:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště