Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Linda Finková: motorku musím řídit

 

Moderátorka Linda Finková má k motorkám blízko. Vystudovala strojní průmyslovku a motory jí vždycky zajímaly. "Na motorce se dostanu kamkoli a zaparkuju kdekoli.Takže motorka je pro mě kámoš," uvedla. Akorát z pochopitelných důvodů nesmí být těžká, protože jí Linda po případném lehnutí nezvedne. Řidičák na motocykl si udělala v 18 letech spolu s "papírama" na auto.

První setkání s motocyklem ale pro ní nebylo úplně pozitivní. "Bylo mi asi deset,  můj bratranec řídil a pěkně to švihal.  Řekla jsem si, že na to už nikdy nesednu. Teda co mi zůstalo dodnes je to, že se bojím jezdit jako spolujezdec. To ani náhodou. Musím řídit já, jinak se potento," vysvětlila.

Vedle hmotnosti motocyklu je pro Lindu důležité, jak dosáhne nohama na zem a také jak silný má motor. Naopak jí nezajímá barva nebo nějaké ozdoby. Na chatě má Betku, což je lehký moped s velkými koly, který ji neshodí na každé díře. Hodně se jí líbila Honda s automatickou převodovkou, kterou jí nedávno půjčil Milan Chalupník. "Jak jsem líná tak mě to děsně bavilo! Jasně, že je fajn řadit, podřazovat a tak ale pokud pořád popojíždím po Praze je to bomba.Byla to nějaká kapotovaná silnička ale bohužel si nepamatuju jak se jmenovala," dodala.

Motorkáře Linda rozděluje podobně jako ostatní lidi, takže k nim nemá žádný speciální vztah. Podle ní musí mít na svůj koníček víc času než ostatní, aby stihli jezdit na srazy, občas motorku opravit nebo vytunit. Srazy jí moc neberou. "Mám děti a abych někam jela, spala v karavanu, večer panáka a striptýz. Nechci to zlehčovat ale to mě neba. Snad kdyby byl ten stryptýz pánský," uzavřela.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště