Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Honda u letošní Fireblade vyměnila 90 procent součástek

 

Světová motocyklová jednička Honda si dala na letošním modelu CBR1000RR Fireblade opravdu záležet. Vyměnila 90 procent hlavních součástí aby dosáhla lepších jízdních výkonů a ovladatelnosti jak v silničním provozu, tak i na závodní dráze. Fireblade značka Honda nabízí od roku 1992 a s gaždou generací stroj zdokonaluje.

Poměr výkonu a hmotnosti se u nového modelu vylepšil o 14 procent díky snížení hmotnosti o 16 kg a nárůstu výkonu o 8 kW na 141 kW. Motocykl se chlubí systémem volitelné kontroly trakce Honda (HSTC), rovněž volitelným systémem brzdění motorem, přepracovaným ABS a systémem pro volbu jízdních režimů a výkonu. Dostal úplné odpružení Showa a techniku odvozenou z motocyklu RC213V-S pro závody MotoGP.

Verze SP je vybavená semiaktivním elektronickým odpružením Öhlins a navíc i systémem zamezujícím zvedání předního kola, systémem pro omezení ztráty kontaktu zadního kola s vozovkou, rychlořazením nebo asistentem pro podřazování. Odvozený model SP2 je pak závodní speciál s homologací pro jízdu na běžných pozemních komunikacích.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště