Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
-> 2023

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Honda nové Fireblade nadělila 217 koní

 

Světová jednička Honda si pro letošek připravila zbrusu novou verzi svého sportovního bestselleru Fireblade. Ten se pyšní nejsilnějším motorem v nabídce značky, řadovým litrovým čtyřválcem o výkonu  217 koní a kroutícím momentem 113 Nm.

Oblíbený stroj, který je na trhu v několika generacích již 29 let, nezapře inspiraci v závodním speciálu RC213V ze seriálu MotoGP. Motor disponuje titanovými ojnicemi a vyfuk ladili u Akrapoviče. Lepší stabilitě při brzdění napomáhají křidélka vytvářející dodatečný přítlak. K dispozici jsou tři jízdní režimy, nastavitelná kontrola trakce nebo nastavitelný režim start.

Zcela nový hliníkový lichoběžníkový rám využívá zadní stranu motoru pro upevnění horní části tlumiče Showa. Přední kotouče mají větší průměr a jsou opatřeny novými čtyřpístovými třmeny Nissin. Systém ABS je nastavitelný pro jízdu na závodní trati.

Model CBR1000RR-R se bude nabízet ve dvou variantách. Vedle základní bude ještě vylepšená pod označením SP, která nabídne například druhou generaci poloaktivního odpružení Öhlins Electronic Control nebo čtyřpístové radiální přední brzdové třmeny Brembo.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště