Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Honda letos nabídne mladým rebelům stylového půllitra

 

Světová jednička Honda se rozhodla oslovit mladou generaci Y pohlednou stylovkou. Jednou z jejích novinek pro letošní rok je nahatý půllitr CMX 500 Rebel. Jak už název napovídá, motocykl je určený pro ty, kteří se chtějí odlišit od jednostopého mainstreamu, a chtějí si stroj finálně dotvořit k obrazu svému.

Vývoj Rebelu začal v Severní Americe, přičemž tamní konstruktéři se snažili nabídnout představivosti mladší generace jezdců něco jiného, než tradiční cruisery. Stroj je štíhlý, s nízko umístěným sedlem a malou 11 litrovou nádrží,  proto je dobře ovladatelný i při nízkých rychlostech. Trubkový ocelový rám modelu je zcela nový a dodává obnažené zádi v "bobber" stylu svěží a moderní linie. Pro stroj je typické maximální využití grafitové černé barvy. Řídit jej může majitel řidičáku kategorie A2.

Srdcem stroje je 8ventilový kapalinou chlazený řadový dvouválcový motor o objemu 471 cm3, který byl převzat ze sportovního modelu CBR500R. Byl ale upravený pro maximum točivého momentu v nízkých otáčkách, jemuž sekunduje hladký a lineární přísun výkonu v celém rozsahu. Maximální výkon je 33,5 kW při 8 500 ot./min. Standardně dodávané pneumatiky Dunlop mají rozměr 130/90-16 vpředu a 150/80-16 vzadu.  Systém ABS je součástí standardní výbavy. Cenu zatím Honda ČR nezveřejnila, ale předpokládá se, že se tak stane ještě před březnovým veletrhem Motosalon.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště