Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Harley pro letošek připravil nejsilnější softail

 

Pro letošní rok obohatil Harley-Davidson svou softailovou řadu o dalšího siláka. K modelu Fat Bob přibyl FXDR 114. Nesmlouvavý power-cruiser kombinuje razantní zátah motoru Milwaukee-Eight® s velkorysým využitím lehkých hliníkových a kompozitových prvků, včetně nové hliníkové kyvné vidlice, hliníkového pomocného rámu, odlehčených kol a blatníků, které zvýrazňují obratné ovládání a vysoký výkon.

Model FXDR 114 je vybaven tím nejvýkonnějším motorem, jaký je používán v rámech Softail. Milwaukee-Eight V-Twin 1870 ccm s otevřeným sáním i výfukem je vyladěný na točivý moment 160 Nm při 3500 ot/min. Pevný rám a podvozek Softail se špičkovým odpružením odmění jezdce výbornou ovladatelností při jízdě po zatáčkovitých silnicích i při proplétání hustým městským provozem. Využívá novou odlehčenou kyvnou vidlici monoshock z hliníku a přední vidlici upside down v závodním stylu, které odfiltrují všechny nerovnosti.  Model o suché hmotnosti 289 kg dovoluje větší úhly náklonu v zatáčkách než kterýkoli jiný softail.

Také design modelu FXDR 114 potvrzuje důraz na sílu a výkon díky inspiraci u závodních dragsterových speciálů. Začíná to zaoblenou kapotáží přes nízko posazené jednomístné sedlo až po useknutý zadní blatník, pod kterým je umístěná  masivní zadní pneumatika 240 mm.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště