Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
-> 2023

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Harley letos začne prodávat svůj elektrický motocykl LiveWire. Bude připojený k internetu

 

Americký výrobce Harley-Davidson začne letos prodávat svůj první elektrický motocykl LiveWire. Stroj vycházející z prototypu z roku 2014 má dojezd 177 km v městském provozu a z nuly na 100 km/h zrychlí za méně než 3,5 vteřiny. Jeho cena bude 27.860 EUR bez DPH, což je nad úrovní nejvyšší touringové řady.

Motocykl je vybavený aplikací H-D Connect, která dokáže spárovat jezdce s jeho motocyklem prostřednictvím jednotky Telematics Control Unit a cloudových služeb. Díky této technologii je LiveWire prvním sériově vyráběným elektrickým motocyklem s plnou mobilní konektivitou v Severní Americe. Pomocí funkce H-D Connect jsou sledována potřebná data, která jsou přenášena do aplikace a poskytují jezdci prostřednictvím mobilního telefonu informace o stavu nabití baterie, výstrahu při nárazu či manipulaci s vozidlem, nebo upozornění na blížící se servisní interval.

LiveWire nabízí kombinaci výkonu a nových technologií. Přináší vzrušující svezení pro zkušené jezdce i jednoduché ovládání pro začínající motorkáře.  Elektrický motor nepotřebuje spojku ani řazení převodových stupňů, takže podstatně zjednodušuje ovládání pro začínající jezdce. Všichni jezdci ocení brzdný účinek rekuperačního režimu, který ukládá energii zpět do baterie. LiveWire používá elektrickou pohonnou jednotku H-D Revelation, která minimalizuje vibrace, vyzařování tepla a hluk, což přispívá k vysokému jízdnímu komfortu. Model je konstruován tak, aby při akceleraci a narůstání rychlosti vydával nový charakteristický zvuk Harley-Davidson.

 

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště