Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Kam a na čem vyrazit na dovolenou snů? Další experti radí

 

Na brněnském výstavišti fičí Motosalon, jehož mottem je „Cesta ke svobodě“. Zástupci vystavovatelů poradili, kam vyrazit za pohodovým svezením a kam naopak za dávkou adrenalinu. A dali své tipy na tu nej motorku, na níž se dá dovolená parádně užít.

Odpovídali na dvě otázky:

 • 1) Jakou destinaci byste zvolil pro pohodovou bezpečnou dovolenou na motocyklu nebo čtyřkolce a kam byste naopak vyrazil za adrenalinem?
 • 2) Jaký stroj byste si vybral nebo doporučil na „cestu ke svobodě“?

 

Jaroslav Černý – ASP Group s.r.o. (čtyřkolky)

 1. Určitě bych se rád vrátil do Rumunska, kde je asi nejlepší možnost jak si dokonale užít jízdu na čtyřkolce. Největší adrenalin je pro mne Ukrajina, kde na vás čekají krásné, ale drsné hory, kde nikdy nevíte, na jakou překážku během dne narazíte.
 2. Moje oblíbená čtyřkolka je TGB 1000i EPS. Mám ji rád pro svoji spolehlivost, na různých výpravách jsem s ní najezdil více jak 20.000 km, například v Maroku, Ukrajině, Rumunsku nebo Černé Hoře.

 

Jan Tůma - Autonova Brno s.r.o. (KTM)

 1. Pohodovou dovolenou na motorce bych strávil na pobřeží Itálie, Francie a za adrenalinem bych vyjel do Alp.
 2. Vybral bych si Energica EsseEsse 9, elektromotocykl italské značky.

 

Jakub Šafránek – BCE s.r.o. (čtyřkolky)

 1. Pro pohodovou dovolenou bych volil Itálii a za adrenalinem bych se vypravil do Španělska.
 2. Byla by to futuristická tříkolka CAN-AM ROADSTER SPYDER RT LTD. Má šestistupňovou sekvenční převodovku, posilovač řízení, tempomat, vzduchový podvozek a díky brzdovému systému BREMBO v kombinaci s ABS zabrzdíte za každých podmínek. Nabízí také pohodlí na cestách - prostor k odložení chodidel, zbrusu nové sedlo, které může být doplněno opěrkou zad pro řidiče či vyhřívané rukojeti pro řidiče i spolujezdce. Navíc zavazadlový prostor je velkorysý - trojice kufrů se společným zámkem v zadní části stroje a velký úložný prostor v přední části. Bonusem je audio sestava se čtyřmi reproduktory.

 

Jaromír Kouřil, výkonný ředitel společnosti Meteor Motor Tech CR (Indian Motorcycle, Polaris)

 1. Nejlepší je každá destinace, kam jedu s přáteli a kamarády. V tomto ohledu patřím k zastáncům hesla, že i cesta může být cíl. Myslím že mít jasný cíl není tak důležité, jako sbalit se a vyrazit. Ohledně adrenalinu - každý rok mám pocit, že nejvíc adrenalinu zažijete o žních. Do hry totiž vstupují „protihráči“ v podobě traktorů a kombajnů širokých většinou stejně, jako je silnice. I přes to se je každý snaží předjet. A když si frajer ve Fortschrittu nesundá žací lištu, udělá z okresky řádnou „rodeo drive“.
 2. Pokud si chcete zařádit „bez batůžku“, pak doporučuji jednoznačně Scout, nebo Scout Sixty. Ale pokud vám jde o jízdní komfort a dynamický motor, pak je jasnou volbou kterákoli osmnáctistovka s Thunder Stroke 111. Více jak polovina modelů z nabídky Indian Motorcycle je přímo předurčena na dlouhé cesty.

 

Veronika Michlová - MOTO ITALIA s.r.o. (DUCATI)

 1. Jela bych na Sardinii. Má nádherné silnice, skvělý asfalt, malý provoz a  úchvatnou přírodu. Ze stejných důvodů bych ji zvolila i jako adrenalinovou destinaci. 
 2. Samozřejmě novou Multistradu 1260. Protože je to skvělý, krásný, pohodlný a přitom zábavný motocykl.

 

Ivan Šulc - Motoperformance (TM Racing)

 1. Západ mám projetý, ale nikdy jsem nejel směrem na východ. Zkusil bych tedy východ, přes Ukrajinu, bylo by to pro mne něco nového. A co se týče adrenalinu? Myslím, že bych to spojil – nikdy nevíte, co vás čeká. Pravděpodobně bych vyrazil ve skupině s přáteli, je pak větší legrace.
 2. Zvolil bych cestovní enduro, asi TM.

 

Pavel Brída – MOTOSCOOT a.s. (Pionýr)

 1. Na motorce už jsem byl téměř všude na světě a tak poslední dobou brázdím české háje a lesy. Znáte to, každý máme někde svůj Mount Everest, ten dosáhneme a pak se stejně vracíme domů. Zažil jsem už ROUT 66 s Harlejem, na Hondě jsem zdolal japonský Mount Fuji, v Číně jezdím nyní často, protože tam podnikám. Vraťme se ale k Česku, mám chalupu ve Štramberku, takže často jezdím tam. Adrenalin, to je pro mně moje práce, mé dlouholeté podnikání, kdy jsem denně ve stresu a jako výrobce i dovozce bojuji s mnohdy nesmyslnou legislativou. Další adrenalin opravdu nepotřebuji.
 2. Mám k dispozici více motorek a všechny typy kategorií jsou mi blízké. Je to jak když posloucháte hudbu, dle nálady si vyberete klasiku, když chcete odpočívat, metal, když jste nabití nebo jiný oblíbený žánr. S motorkou je to to samé, dle nálady nebo třeba i počasí. Pro sportovní vyžití bych volil DUCATI, pro pohodovou jízdu HARLEJ, někdy sáhnu po enduru a hodně blízké jsou mi supersporty.

 

Pavel Kučera – SovMotCentr (Ural)

 1. Pro pohodovou dovolenou bych zvolil Východní Sibiř a Rusko a za adrenalinem se stačí vypravit na D1 Praha – Brno.
 2. Vybral bych si sajdkáru Ural.

 

Vladimír Přibyl - YSHOP

 1. Mojí destinací, kterou bych rád navštívil, je Island. Je zde málo lidí a cestování se dá užít. Vyrazil bych s přáteli, ale každý sám na své motorce. Pro spolujezdce jsou dlouhé cesty utrpení, naštěstí máme i s manželkou každý svoji mašinu. Adrenalinových míst může být hned několik, dá se jet do Mongolska, Kazachstánu, pohybovat se mezi Čínou a bývalým Sovětským svazem, sjet dolů na Černé Moře, Uzbekistán až do Turecka. Kdysi jsme takovou cestu absolvovat chtěli, ale nepovedlo se a znovu jsme už odvahu nenašli.
 2. Motorek mám několik, na dlouhé cesty se jich dá doporučit řada. V současné chvíli mám Aprilia Caponord, ale líbí se mi i Honda Africa, Yamaha Super Tenere nebo Triumph Tiger.

 

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště