Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Eva Decastelo: Skútrařka s řidičákem na velkou motorku

Několikrát jste se objevila na snímcích ve společnosti silných motocyklů. Jaký je váš vztah k motorkám?
Já motorky miluji, je to pro mě symbol mužnosti (tedy pokud na nich nejezdí žena). Sama jsem roky brázdila Prahu na skútru, což je podle mě naprosto ideální prostředek na jednoduchou a praktickou dopravu v Praze. Bohužel teď s dětmi a psem už to jaksi není úplně možné, ale doufám, že jednou zase skútr přistane v rodinné garáži.

Sama na motorce jezdíte nebo se necháváte vozit?
Raději řídím, než se nechávám vozit. Je zvláštní, že v autě nemám problém, řídím prakticky kdokoli a nebojím se, ale na motorce se bojím prakticky s každým. Vždycky mě lákaly silnější stroje, začínala jsem na skútru, ale později jsem si udělal i řidičák na velkou motorku, ale tu jsem si nikdy nepořídila. Byly na mě nějak moc těžké a pravidelně jsem je na světlech prostě neudržela a padala jsem na stranu. Já vím, je to i o cviku, ale já jsem prostě líná holka. Takže skútrařka s řidičákem na velkou motorku.

Jaký je váš nejsilnější zážitek s motocyklem?
Krásně vypálená jizvička od horkého motoru z Londýna, kde jsem jako 14-ti letá byla na jazykovém pobytu a tam se zakoukala na motorku, až jsem se o jinou hezky lýtkem opřela - o horký výfuk. Dodnes je to vidět. A to mamka tvrdila, že než se vdám, tak se to zahojí!

Jaké stroje se vám líbí a proč?
Nemám moc ráda šicí stroje, spíše klasika Harley a pokud je to trošku designově ala Vetřelec - design H.R. Giger - kov, chrom, černá, stříbrná - pak je to ideální. A vlastně to pak může být i japonec.

Co si jako účastník silničního provozu myslíte o českých motorkářích?
Mám o ně strach a zároveň se jich bojím - doma mi říkají Miss katastrofická vize (představuju si vždycky tu nejhorší možnou variantu) - snažím se je pouštět před sebe, což mnoho řidičů nedělá (vím z vlastní zkušenosti).

Dovolila byste svým dětem jezdit na motorce?
Asi jsem hrozná, ale rozhodně ne! Ale pokud budou po mně, ptát se rozhodně nebudou! Tak jim alespoň koupím kvalitní oblečení, páteřák a helmu. A budu se modlit.

Eva Decastelo

Eva Decastelo

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště