Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Elektromotocykl můžete ovládat i aplikací v mobilním telefonu

 

V pavilonu F mohou návštěvníci zkoušet i elektrické motorky Kuberg. Na podrobnosti o těchto strojích jsme se zeptali ředitele firmy Michala Kubánka.

 

Jak se provádí údržba motocyklu na elektrický pohon?

Výhodou elektro motocyklů jsou velmi nízké nároky na údržbu. Stačí pravidelná kontrola spojů, tlaku pneumatik, čištění stroje a mazání řetězu a samozřejmě dobíjení akumulátorů. Při uskladnění motocyklu na delší dobu je potřeba se postarat vhodně o baterie, a to dle typu akumulátoru, který na motocyklu používáte. Zásadně jiná pravidla platí pro olověné akumulátory, které máme v dětských modelech, a pro baterie LithiumIonové, které jsou v závodních a v motocyklech pro dospělé. U olověných akumulátorů je ideální baterii připojit na inteligentní moto nabíječku a uskladnit je ve vytápěném prostoru. U LiOn baterií je naopak ideální je nechat vybít na úroveň 3,5V na článek a uskladnit je (odpojené od systému) do chladné místnosti.

 

Kolik kilometrů ujedou tyto motocykly na jedno nabití?

Většina našich modelů s výjimkou modelů pro ty úplně nejmenší děti vydrží při jízdě na plný plyn jezdit v těžkém terénu výrazně déle, než je uvedeno. Výdrž pro jednotlivé modely je skutečně pro jízdu na plný plyn, a pokud se takto nejezdí, tak se dojezd prodlužuje. Například motocykly, které jsou na našem stánku zde v Brně a jsou určeny pro testování zákazníkům, vydrží se zákazníky jezdit na rovné ploše výstaviště téměř celý den bez nutnosti dobíjet baterie.

 

Pro koho jsou e-motocykly určeny primárně?

KUBERG vyrábí elektro motocyklu pro všechny věkové kategorie. Začínáme u tříletých dětí a končíme homologovanou motorkou pro dospělé jezdce. Máme také závodní motocykly pro třídu MX50, která velmi úspěšně konkuruje benzínovým motocyklům. 

Kde všude se dají elektrické motocykly využít?

V našem sortimentu  si můžete vybrat z volnočasových motocyklů pro jízdu v terénu, tak ze závodních motokrosové a trial motocyklů, a nakonec z homologovaných strojů v kategorii L1e-b.

 

Jaká jejich akcelerace rychlosti vašich elektrických motorek?

Akcelerace elektro motocyklů je pro jezdce, který to vyzkouší poprvé vždy velmi silný zážitek a příjemné překvapení. Elektromotory mají maximální kroutící moment již téměř od nulových otáček a lineární průběh zrychlení. Zrychlení je tedy bez typických křivek popřípadě výkonových děr, které známe z klasických motocyklů.

Jaké jsou další možnosti praktického využití?

 Velkou výhodou elektro motocyklů je absence hluku, což se projevuje v širší možnosti je v praxi používat, aniž bychom vlastní jízdou rušili okolí. Tam kde byste na motirce se spalovacím motorem byli nepřítelem číslo jedna, na vás najednou lidé reagují s přátelským úsměvem a zájmem. Další velkou výhodou je možnost motocykly plně elektronicky nastavovat. V případě motocyklů KUBERG můžete tedy řídit parametry motorky vzdáleně pomocí mobilního telefonu a nastavovat jak rychle, s jakou výkonovou mapou může motocykl jezdit, můžete mu nastavit perimetr, ve kterém se od Vás může pohybovat nebo ho například uzamknout aby nešel bez použití hesla provozovat. Pokud takto nastavíte motocykl svých dětí, máte jistotu, že například nebudou jezdit, když nejste doma, nebo že nepojedou někam daleko z vašeho dosahu.

 

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště