Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Beseda s Vandráky

 

Obrovského zájmu publika se na letošním prvním dnu Motosalonu dostalo Vandrákům a to oprávněně. Beseda s Vagamondos, provázená břitkým humorem Pavla Lišky a Honzy Révaie, byla jako vždy originální. Diváci se dozvěděli perličky z cest na motorce Střední Amerikou – od neúspěšného pokusu o surfování, přes adrenalinové potápění až po původ tak překotného vynálezu, jakým je hajzlišák.

Pánové Liška a Révai  mají na veletrhu vlastní Vandrácký stánek a to přímo v programové hale 5. Můžete si tam zakoupit trička, tašky, kalendáře, ale také speciální vynález kreativce Pavla Lišky, který usnadňuje vyprazdňování na dlouhých cestách. „Pro mě ten obřad není jenom o hovně, pro mě je to meditace,“ vysvětluje svůj impuls  k vytvoření přenosného dřevěného samonosného prkénka zvaného „hajzlišák“ jeho autor. Nezapomíná dodat, že jeho inovovaná verze se již použila i na Rally Dakar a mj. i díky ní měli naši jezdci takový úspěch. Zatímco na cestách necestách přírodou střední Ameriky nebylo třeba přemýšlet nad situováním toalety, na závěrečné zastávce v Mexiku měl málem Jan Révai problém s místní Policií. Pár piv se dralo ven na ulici a než se stačil nachystat k činu, už jej téměř zatkla hlídka. Naštěstí se podařilo najít vhodnou výmluvu, Vandráci nezmeškali letadlo a vrátili se v pořádku domů. V roce 2020 na cestu vyrazí znovu, jen ještě neví kam. V divácké diskuzi při besedě padl zajímavý dotaz – a to z úst jejich kolegyně, herečky Vandy Hybnerové, Zda by na příští výlet vzali i své drahé polovičky. „Myslím, že diváky by to tak nezajímalo,“ vtipkoval Révai, zatímco Liška striktně prohlásil: „Ale asi bychom jeli každý zvlášť. Tři kluci na tři holky to je takový blbý.“

Na dotaz diváků, zda měli nějaké technické problémy cestou, vyjmenoval Honza Révai pár maličkostí, se kterými si vesměs na místě poradili. „Mě přestala jet motorka,“ pronesl Pavel Liška. „Ale to bylo proto, že jsem tam neměl benzín“, dodal. Jeho motorka měla totiž nejmenší nádrž ze všech, i tak s ní však zvládl ujet na jeden zátah 300 km. „Musel jsem mu pro ten benzín zajet já, ale ztratil jsme přitom brejle,“ připomíná Honza Révai. Podle sarkasmu, který si oba herci nahrávají i podle vzpomínkového videa bylo všem přítomným jasné, že si kluci svoji jízdu Amerikou patřičně užili!

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště