Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
25.-28.4. 2018

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Jaké byly Stavební veletrhy Brno, veletrh DSB a MOBITEX 2018?


Počet přímých vystavovatelů 312 z 9 zemí světa
Obsazená výstavní plocha 14 545 m2
Počet návštěvníků 27 400 z 15 zemí světa

Společná statistická data Stavebních veletrhů Brno, veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, MOBITEX a Národního stavebního centra Eden 3000.

Od 25. do 28. dubna 2018 se na brněnském výstavišti konaly Stavební veletrhy Brno, veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Souběžně se konala také konference s výstavou URBIS SMART CITY FAIR a veletrh Ptáček Topení – Sanita – Koupelny.

Na brněnském výstavišti se prezentovalo 320 přímých vystavovatelů z 9 zemí světa, jejich expozice navštívilo 27 400 návštěvníků z 15 zemí. Nedílnou součástí akce byl návštěvnicky velmi atraktivní doprovodný program a přímo na ploše bylo v akci hned deset poradenských center zaměřených na všechny oblasti spojené se stavbou či rekonstrukcí.

Expozice Stavebních veletrhů Brno a Dřevo a stavby Brno zaplnily pavilon P a přilehlé volné plochy. Vystavovatelé a partnerské asociace a cechy si pro návštěvníky připravili nejen atraktivní praktické ukázky, ale také soutěže a praktická poradenská centra. Kromě tradičního Stavebního poradenského centra (ČKAIT) nebo Asociace dodavatelů montovaných domů zde návštěvníci mohli najít například poradenství pro BIM, tedy pro Informační modelování budov, a poprvé i Poradenské centrum pro okna a stínící techniku. Divácky atraktivní byly i volné plochy veletrhu, ať už šlo o ukázku řemesel nebo o projekt Zahrada s praktickými ukázkami zahradní architektury a designu. Přímo na výstavní ploše probíhalo finále soutěže Učeň Instalatér či Mistrovství České republiky v oborech Klempíř, Pokrývač, Tesař a Kominík. V rámci doprovodného programu poutal největší pozornost Inženýrský den ČKAIT na téma výstavby vysokorychlostních železničních tratí. Stranou však nezůstala ani další témata, jako Protipovodňová ochrana města Brna, konference o aplikaci BIM či blok seminářů Zdravé bydlení v moderní dřevostavbě.

Nedílnou součástí veletrhu je také soutěž o Zlatou medaili Stavebních veletrhů Brno, kterou letos získali tři vystavovatelé. První Zlatou medaili získal komín Schiedel KINGFIRE GRANDE S v kategorii design od výrobce Schiedel GmbH & Co. KG. Další Zlatou medaili obdržela kompletní řada akustických cihel Porotherm Aku Profi/ Profi Dryfix od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. v rámci kategorie inovativní materiál. Třetí oceněnou firmou byla společnost LIKO-S, a.s. za exponát Zelená fasáda made by LIKO-S v kategorii design.

Expozice Mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX zaplnily většinu pavilonu F, zbylý prostor patřil soutěžní přehlídce studentského designu a přednáškovému fóru. V soutěži GRAND PRIX MOBITEX 2018 se ucházelo o ceny sedmnáct exponátů. V kategorii Progresivní design zvítězila sedací souprava Maira od společnosti Polstrin design, druhé místo odborná porota přiřkla bambusovému ventilátoru Stadler Form Otto vystavovatele Bibetus a třetí příčka patří předsíňové sestavě Ventum od družstva Dřevotvar Jablonné nad Orlicí. Vítězem kategorie Progresivní materiál/technologie se stala biometrická postel MagniSmartech od italské značky Magniflex, cenu za druhé místo získal dřevěný světelný rám Flex Frame wood od společnosti Top Advert a jako třetí byl oceněn pracovní stůl Tandem 3-segment vystavovaný společností Office Pro Service. V soutěžní přehlídce GRAND PRIX MOBITEX – studentská sekce si návštěvníci prohlédli 80 návrhů či výrobků od 92 studentů z pěti středních a vysokých škol. Vítězným exponátem se stal ořechový jídelní stůl Memo, který navrhla Dominika Sirná z Ústavu nábytku, designu a bydlení Mendelovy univerzity v Brně. Dále bylo uděleno ještě devět studentských cen, a to jak odbornou porotou, tak partnery a sponzory soutěže.

Souběžně se Stavebními veletrhy Brno proběhl Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který byl otevřen široké veřejnosti v pátek 27. a v sobotu 28. dubna. V rámci této akce představila společnost PTÁČEK - velkoobchod, a. s. svoji nabídku výrobků více než 150 dodavatelů z oboru topení – plyn – voda – sanita – inženýrské sítě.

Kompletní doprovodný program Stavebních veletrhů Brno a veletrhu DBS - Dřevo a stavby Brno 2018:

Kompletní doprovodný program veletrhu MOBITEX 2018:

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště