Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Vítězný výrobek soutěže NÁBYTEK ROKU 2012 je „křeslo VESPERA“ od výrobce, společnosti: Dýhy Večeřa a spol, s.r.o., design: Jiří Pelcl.

 

Hodnotitelská komise pracující při Asociaci českých nábytkářů ocenila design výrobku ve spojení s uživatelskými vlastnostmi. Jedná se o naprostou novinku v sedacím nábytku, která vyniká jedinečností a exkluzivním designem a zpracováním. Opěradlo a odkládací stolek jsou z přírodního materiálu, vyráběny unikátní technologií 3D tvarováním vrstvené dýhy.  

Autorem křesla je renomovaný, český designér prof. Jiří Pelcl. Ke své tvůrčí aktivitě pro společnost Dýhy Večeřa a spol, s.r.o. dodává:
„Byla navržena kombinace čalouněného sedáku a tvarovaného výlisku opěráku a odkladního stolku. Při výrobě byla aplikována nejnovější technologie lamelování v 3D osách. Tato technologie nebyla při výrobě nábytku v ČR dosud použita. Křeslo Vespera doplňuje sortiment kvalitního čalouněného nábytku firmy Dýhy Večeřa a spol“.

Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou: (řazeno abecedně podle výrobce)

Rozkládací pohovka „QUICKSTEP“

společnosti FORM, spol. s r.o., design: ALEŠ BARTÁK

Rozkládací pohovka „QUICKSTEP“

Křeslo ušák „FUGA“

společnosti „mm interier“, design: RENÉ ŠULC

Křeslo ušák „FUGA“

Kuchyně „MYSTIC“

společnosti „NADOP – VÝROBA NÁBYTKU, a.s.“ design: KAREL NEDBAL

Kuchyně „MYSTIC“

Postel „AUXÓ“

společnosti „POLSTRIN DESIGN“, design: BARBORA DYTRICHOVÁ

Postel „AUXÓ“

Ušák „SNUG CHAIR“

společnosti „POLSTRIN DESIGN“, design: JIŘÍ PELCL

Ušák „SNUG CHAIR“

Soubor stůl a židle „CETUS“

společnosti „SITUS furniture s.r.o.“, design: PETR ŠEBELA

Soubor stůl a židle „CETUS“

 

V soutěži „NÁBYTEK ROKU 2012“ je hodnocen nejlepší design a inovace nábytku v daném roce v České republice. Soutěž je vyhlášena Asociací českých nábytkářů. Přihlásit se mohou všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice. Pro přihlášení neexistuje žádné omezení co do členství v různých organizacích. Cílem soutěže je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design. Přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých nábytkářů. Motivovat designéry k tvůrčí aktivitě. Za účast v soutěži není vybírán žádný registrační poplatek.

Nábytek je hodnocen z hlediska:
Funkčnosti, bezpečnosti, estetiky a vhodnosti použité technologie a materiálu. Nábytek hodnotí pětičlenná odborná komise, která je tvořena nezávislými odborníky. Její doporučení schvaluje představenstvo Asociace českých nábytkářů.

NÁBYTEK ROKU 2013:
Čtvrtý ročník soutěže o nejlepší design a inovace nábytku v daném roce, vyhlašovaný Asociací českých nábytkářů, bude vyhlášen v druhé polovině letošního roku. Více informací na www.czechfurniture.com

Partneři a záštita:

Soutěž „NÁBYTEK ROKU“ probíhá pod záštitou:

  • CZECHDESIGN.CZ
  • CzechTrade
  • Design Cabinet CZ
  • Unie profesionálních designérů ČR

PARTNER SOUTĚŽE je společnost Démos trade, a.s.

Společnost Démos trade, a.s. je mezinárodním prodejcem materiálů pro výrobu nábytku, design interiérů a stavby, s širokou prodejní a skladovou sítí, včetně moderních vzorkoven. Zákazníci jsou zejména výrobci nábytku a bytových zařízení, truhlářské firmy, architekti a realizátoři interiérů.
Více informací na www.demos-trade.com

MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště