Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Veletrh MOBITEX je tu pro Vás!

 

Mezinárodní veletrh nábytku  a interiérového designu MOBITEX, který se koná právě v těchto dnech na brněnském výstavišti, i  v letošním roce přináší tradiční soustředěnou prezentaci nábytku a vybavení interiéru. Přední čeští výrobci kvalitního nábytku představí aktuální novinky a trendy pro letošní sezonu. Nabídku vystavovatelů doplňují zajímavé projekty na podporu designu. Návštěvníci také získají inspiraci jak pracovat s interiérem a nábytkem vystavovatelů a nezávislá odborná poradenská centra, kde získají odpovědi na všechny své dotazy.

Novinky a trendy ve vybavení interiéru
Aktuální trendy a novinky v sortimentu budou k vidění na každé z veletržních expozic. Na veletrhu MOBITEX budou zcela poprvé oficiálně představeny elektrospotřebičů značky Franke. Společnost Franke je známá zatím pouze svými dřezy a digestořemi. Poprvé bude představena kolekce luxusních interiérových dveří, jedná se o absolutní novinku ve výrobním programu společnosti HANÁK NÁBYTEK v rámci komplexní nabídky pro interiér.

Potřebujte nové auto? Kupte si televizi Panasonic s úhlopříčkou téměř 4 metry!
Již za několik málo dní můžete být hrdými majiteli unikátního zobrazovacího skvostu Panasonic TH-152UX1 o úhlopříčce 152" (386 cm), který je největší verzí komerčně prodávaného plazmového displeje na světě. Chcete-li si pořídit tuto revoluční novinku, která dává pojmu domácí kino zcela jiný rozměr, připravte si 15 000 000 Kč. Navíc domů odjedete v novém automobilu BMW za cca 1,5 mil korun, které při koupi dostanete od STUDIA JASYKO jako bonus! Tato jedinečná nabídka je však limitovaná, a to pouze po dobu konání veletrhu MOBITEX, tedy od 24. do 28. dubna! Nové BMW Vám tohoto skvělého obra o hmotnosti přesahující půl tuny domů sice neodveze, ale nezoufejte - dopravu při objednání zajistí JASYKO za pomoci speciální techniky a jeřábu přesně tam, kam potřebujete. Při těchto rozměrech to opravdu není lehký úkol!

Žhavé novinky ze světa designu
I v letošním roce je připraveno hned několik projektů na podporu a představení novinek ze světa designu. Zcela nový Projekt NEW DESIGN je unikátní platformu pro prezentaci novinek ze oblasti designu na českém trhu. Za všechny přihlášené můžeme jmenovat například společnost Franke, GAZEL, HANÁK NÁBYTEK, HON, RIM, nebo společnost TRACHEA.
Firma HANÁK NÁBYTEK. navazuje na tradici stolařské výroby velmi kvalitního nábytku a v projektu NEW DESIGN představí kolekci HDeco, která je cestou ke kořenům. V čase nás přenese do 20. a 30. let minulého století, kdy světu vládlo ART DECO.
Firma Hon, která je známá jako výrobce kancelářského nábytku představí originální kancelářský stůl Ori_Ex, s podnoží inspirovanou tvarem stromu baobab a technikou skládání papíru - origami.
Společnost TRACHEA představí produkt OVERFACE - Nová tvář bydlení. Tato technologie umožňuje aplikovat fotorealisticky věrný digitální potisk na plošné materiály, zejména na nábytková dvířka. Nabízí tak možnost vytvářet absolutně originální interiéry, které lze navíc snadno proměňovat pouhou výměnou nábytkových dvířek.
Další novinkou je Postel Rhino II. bílá, rozměr 180/200, materiál smrk od firmy GAZEL. Vysoké postele GAZEL ocení nejen starší , ale i lidé s vyšší postavou. Nejen přibývající léta jsou důvodem pro pořízení takovéto vysoké postele.Někteří ji ocení už v mládí. Takovou skupinou jsou například lidé s vyšší postavou, se zdravotními problémy, středního věku a seniory, těhotné ženy a v neposlední řadě také alergici.
RIM WORK & PLAY CONCEPT představuje variabilní pracovní místo pro studentský pokoj, pracovnu nebo kancelář. Sestava stolu a židle vytváří komplet, který je nezávislý na ostatním interiéru. Můžete jej vložit do společnosti starého či nového nábytku a proměnit část pokoje. Z barevného řešení se dá vybrat od neutrálních, klidných dekorů až po výraznou streetovou grafiku s možností vlastního dotvoření. Robustní kovová podnož má kvalitní povrchovou úpravu a je výškově seřiditelná.

GRAND PRIX MOBITEX
Soutěžní přehlídka GRAND PRIX MOBITEX se koná v sekcích vystavovatel a student. První den konání veletrhu vybírá odborná porota z vystavených výrobků a návrhů nejlepší práce, kterým udílí ocenění v kategoriích „progresívní design“ a „progresívní technologie“. Do soutěže je přihlášeno na 50 studentských projektů, které přináší neotřelý pohled v rámci letošního motta příroda jako zdroj inspirace.

Inspirujte se na veletrhu MOBITEX
Letošní specialitou je projekt Inspirativní interiéry, který představuje reálnou ukázku toho, jak je možné pracovat nejen s prostorem, ale především s jednotlivými exponáty vystavujících firem. Jsou připraveny jednotlivé expozice, které jsou vybaveny nábytkem a představují tak například vybavený obývací pokoj, ložnici nebo kuchyně. Můžete se těšit a načerpat inspiraci například od těchto firem: Hon, Hanák nábytek, Jech CZ, Jelínek - výroba nábytku, Schmidt kuchyně, H – interiér, Alnus, Klvaňa, B.M.B. Ždánice nebo Nadop.

Dobrá rada nad zlato – u nás zdarma!
Poradenství pro návštěvníky je tradiční součástí veletrhu, která je rok od roku více vyhledávaná. V letošním roce je připraveno hned několik poradenských center, která jsou otevřena po celou dobu konání veletrhu pro všechny návštěvníky zcela zdarma. Interiéroví architekti budou radit a řešit konkrétní situace návštěvníků, které souvisí s vhodnými možnostmi vybavení interiéru v poradenské centrum bytových architektů. Jak vybrat kvalitní sedací a lehací nábytek tak, aby záda nebolela a cena odpovídala kvalitě a především zdravotní nezávadnosti poradí odborníci z Cechu čalouníků a dekoratérů. Součástí poradenství budou také přednášky na téma: „Kvalitní čalouněný nábytek a lůžka pro zdravý život“. Jak vybrat kvalitní nábytek poradí v poradenském centru Asociace českých nábytkářů, kde získáte informace potřebné k nákupu kvalitního nábytku z produkce českých výrobců. Nesmíme opomenout ani projekt Technologie a Design, který představuje audiovizuální techniku jako plnohodnotnou součást interiéru.

Získejte vstupenku na veletrhu MOBITEX výhodněji!
Využijte on-line registrace na internetu a získejte vstupenku na Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu za zvýhodněnou cenu! Po vyplnění několika identifikačních otázek Vám bude zasláno elektronické potvrzení registrace. Po jeho předložení na registračních místech při vstupu do areálu brněnského výstaviště bude vyměněno za plnohodnotnou vstupenku. Registrace probíhá již nyní zde.

MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště