Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Navštivte výstavu fotografií Tomáše Malého

Zveme Vás k návštěvě výstavy fotografií Tomáše Malého, který se uskuteční v průběhu Stavebních veletrhů Brno a veletrhu MOBITEX v pavilonu V brněnského výstaviště.

Fotografie Tomáše Malého (* 1979) představují do jisté míry tvář pětileté historie časopisu Stavebnictví. Téměř všechny fotografie na titulní straně, velká část záběrů doprovázejících články redakční i odborné a všechny virtuální prohlídky jsou jeho dílem. Od dubna 2012 je možné shlédnout jeho nejlepší práce na putovní výstavě ve formátech, odpovídajících technické kvalitě i uměleckému záměru autora, který chce spolu s časopisem bilancovat uplynulé období.

Tomáši, jak jsi se dostal k fotografování staveb?
Začátky mého zájmu o fotografování sahají do středoškolských let, kdy jsem se věnoval astrofotografii a podílel se na projektu Astronomického ústavu Akademie věd ČR. Později jsem asistoval řadě významných českých i zahraničních fotografů – poznal jsem způsob práce osobností jako jsou Tono Stano, Nikola Tačevski (Chorvatsko), David Radler (USA), David Benchitrid (Kanada) nebo Vincent Sung (Jižní Korea) a současně studoval na Pražské fotografické škole. Po jejím ukončení jsem začal pracovat jako komerční fotograf, což je dosud mým zaměstnáním i hlavním zájmem. Rozsah prací je poměrně široký, zahrnuje například tvorbu osobních i firemních portrétů, reklamní fotografie, foto designu, architektury, interiérů, virtuální prohlídky hotelů a staveb. Mými zákazníky jsou stavební společnosti, architekti, reklamní agentury, vydavatelské domy, pracovníci v automobilovém byznysu, atd. Kromě časopisu Stavebnictví jsem vytvořil titulní stranu řady časopisů a knih, včetně odborných publikací.

Co bude obsahem tvé výstavy a kde ji zájemci naleznou?
Půjde o výběr realizovaných zakázek. Velká část z předpokládaného počtu 25 fotografií budou titulní strany časopisu Stavebnictví, ale budou zde i jiné fotografie, které širší veřejnost dosud nezná. Výstava bude zahájena dne 2. 4. 2012 ve dvoraně Stavební fakulty ČVUT v Praze – Dejvicích a bude v průběhu roku instalována na různých místech, aby ji mělo možnost shlédnout pokud možno co nejvíce návštěvníků. Putovní výstavu tak bude možné navštívit v průběhu Stavebních veletrhů IBF na brněnském výstavišti, v Galerii nadace ABF v Praze na Václavském náměstí, při vyhlášení Staveb roku bude výstava instalována na nádvoří Senátu parlamentu ČR, další pokračování bude možné shlédnout v rámci veletrhu For Arch v Praze a v průběhu konference Křižovatky architektury.  

Jde o tvoji první výstavu?
Moje práce byly již vystaveny na řadě autorských výstav, včetně celosvětové putovní výstavy soutěže Czech Press Photo. 

Autor rozhovoru: Petr Zázvorka, časopis Stavebnictví


MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště