Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
20.-23.4. 2016

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Amálie Koppová / Coalit

 

Ráda pracuje s materiály, které v designu doposud nemají velké uplatnění. Například se syntetickými materiály, které mohou nahrazovat rostlinné nebo živočišné, tak s přírodními, které jsou ekologické a lokální. Zajímá ji propojení textilních struktur a grafického designu v netradičních technikách tisku a odlévání z plastických forem.

Coalit

Projekt vychází ze známého principu, hojně praktikovaného v Asii, čištění vody uhlíkem, který pochází z japonského dubu. Snahou bylo nahradit exotický dub lokálně dostupnou alternativou, českým dřevem, které by prošlo podobným procesem výroby a vzniklé uhlí by mělo stejné čistící vlastnosti. V projektu Coalit byl systém čištění pitné vody aktivním uhlím propojen s antibakteriálním stříbrem a energetizujícím křišťálem. Vznikl set, který během několika hodin přefiltruje vodu ve stolní karafě.

Jelikož je aktivní doba uhlíku, po kterou adsorbuje nečistoty z vody, omezená, je upevněn ke křemenu a řetízku stříbrným háčkem, díky němuž se dá snadno vyměnit za nový kus. Použitý uhlík je možné v rozdrcené formě využít jako hnojivo známé pod názvem biouhel. Uhlí v půdě neutralizuje kyselost a váže na sebe živiny a důležité látky, které se z půdy nevyplavují. Celý set je zabalen do průsvitného papíru prošitého bavlněnou nití.

Materiál: uhlí, stříbro, křišťál, chirurgické hedvábí, sklo, voda, plast
Rozměr: cca 50 x 20 cm (skleněné vázy), cca 5 x 3 cm (různě velké uhlíky), balení 10 x 8 cm


 

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště