Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
22.-25.4. 2015

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Lucie Rožanská / Nástěnné věšáky Hanger, Stojánek Dialog

 

Lucie Rožanská (*1989) je studentkou oboru Design nábytku na Mendelově univerzitě. Za sebou má studium ve Francii na École superieure d'art Saint Etienne a také studium architektury na FA ČVUT. Pravidelně se účastní mezinárodních projektů a workshopů (Bulharsko, Španělsko, Lotyšsko, Finsko, Německo, Polsko, Senegal). V tvorbě jí zajímá inspirace přírodními strukturami v kombinaci s racionální technologií. Ve volném čase projektuje interiéry veřejných prostor pod značkou Rozán.

Nástěnné věšáky Hanger

Projekt Hanger vznikl při studiu ve Francii; autorka se inspirovala strukturou platanu. Snahou bylo vymyslet funkční a jednoduchý výrobek sloužící jako věšák, který osvěží chodby škol, školek nebo stěny v kancelářích typu openspace. Výsledkem je produkt, který je vyhotoven z jednoho kusu plechu tloušťky 1,5 mm řezaného pomocí laseru. Lze jej vyrábět v rozličném barevném spektru RAL v různých velikostech, v průměru cca 130 x 100 mm. Jedná se o velmi variabilní produkt, lze z něj složit nejrůznější obrazce, mozaiky apod.

Materiál: kov
Rozměry: 130 x 100 mm

Stojánek Dialog

Stůl a klíče, to byla první dvě slova, kterými začal projekt Dialog. Úkolem bylo propojit je do jednoho předmětu. Autorka si kladla za cíl vytvořit objekt, který bude komunikovat s uživatelem, vyzve ho k dotyku. Inspirovala se klasickou dětskou hrou, kuličkami, a její hlavní princip promítla do tvaru stojánku, tedy pomyslného důlku. Dalším prvkem jsou linie, které značí trajektorie kuliček. Vše má svou funkci: trajektorie jako místo pro poštu a důlek na odkládání klíčů. Materiálem je surové dřevo opracované dlátem, povrchová úprava dokončena přírodním olejem. Za zhotovení prototypu autorka děkuje Peteru Dundekovi.

Materiál: masivní dřevo
Rozměry: 300 x 300 mm

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště