Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
22.-25.4. 2015

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Josef Rozehnal a Jakub Kraus / Re-design Polikarpovy stavebnice

 

Oba autoři jsou původem z Brna, kde studovali na gymnáziích a následně vystudovali bakalářský obor Nábytek na Mendelově univerzitě. Návrh re-designu Polikarpovy stavebnice je jejich prvním společným projektem.

Re-design Polikarpovy stavebnice

Jedná se o sérii prvků, které mají za cíl inovovat dřevěnou stavebnici pro děti. Polikarpova stavebnice se v takřka nezměněné podobě vyrábí desítky let. Nově vzniklé doplňky rozšiřují možnosti stavebnice a přinášejí kromě atraktivního vzhledu novou funkci, a to využití stavebnice jako nábytek. Konkrétně se jedná o čtyři samostatné nové prvky. Návrh vznikal ve spolupráci s truhlářstvím Spáčil.

Skluzavka: panel z překližky zakončený tyčemi a využívá principu stavebnice - demontovatelného kolíkového spoje. Panel lze použít jako skluzavku, most, "sít" na míčové hry apod. Případně lze na tyče navléct kola a používat skluzavku jako vozík.

Sedáky: slouží k rychlé proměně stavebnice v sedací nábytek. Na sedácích jsou nalepena kolečka ze stejného materiálu, která přesně zapadnou do otvorů na prvcích stavebnice. Není proto třeba žádného přivazování nebo jiného složitého způsobu uchycení sedáku k dřevěné kostce. Sedáky je možné využít také jako počítadla.

Lano: vnáší do stavebnice nesčetné možnosti využití a rozvíjí při hrách hrubou motoriku.

Věšáčky: jedná se o úchyty na zeď, na které lze pověsit a zakolíkovat jednotlivé dílce stavebnice. Po zavěšení mohou kostky fungovat jako police. Věšáčky mohou také sloužit samostatně k odkládání oděvů.

Materiál: překližka a masiv, sedáky ze syntetické plsti, lano

 

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště