Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
23.-26.4. 2014

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Sabina Stržínková / kolekce tašek Square bag, Skleník

 

Studentka Univerzity Tomáše Bati, Fakulty multimediálních komunikací, oboru Průmyslový design. Předtím absolvovala Střední průmyslovou školu sklářskou ve Valašské Meziříčí, obor Průmyslový design.

Square Bag

Při tvorbě této tašky se autorka zaměřila především na hrany, které mají za úkol ochránit obsah před poškozením. Zároveň chtěla, aby tyto hrany působily neotřele a zajímavě. Taška také nabízí zvětšení či zmenšení vlastního tvaru. Budoucí majitel ji může využít jako nákupní či malou příruční tašku. Jako materiál modelu byla zvolena třívrstvá lepenka potažená látkou. Části tašky jsou spojeny nýty. Na okraje lepenky je použita látka, aby zakryla mezery. Tím je docíleno sjednoceného tvaru. Pro konečný funkční model bude jako materiál použita sendvičová plastová voština o tloušťce 3mm.

Skleník

Skleník bude fungovat na principu inkubátoru pro rostliny, ať už se jedná o byliny nebo semínka vzácných stromů. V horní části je otvor, kterým pohodlně zasadíte či zalijete rostlinku. Ve víku plánuji zavést UV LED diody pro rychlejší růst. Celá konstrukce bude nesena třemi nožkami ve dvou variantách. Model 1 budete moci umístit jen na podlahu, model 2 můžete přenést na pracovní stůl a sledovat růst rostlin zblízka.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště