Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
23.-26.4. 2014

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Michaela Masařová / dětský nábytek, porcelánový kolíček

 

Studentka magisterského studia na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně na Fakultě multimediálních komunikací, obor Průmyslový design. Spolupracuje s firmami Gazel, s.r.o., Najdigrafika.cz, Balderman Plesnik s.r.o., Trachea s.r.o. V roce 2011 se účastnila soutěže Elektrolux a Mladý obal. v roce 2010 navrhla design šperku pro neziskový projekt Percipio.

Dětský nábytek

Tato práce se zabývá designem kreativního nábytku a užití překližky v produktovém designu.

Nábytek je určen dětem předškolního i mladšího školního věku, které již chápou okolní svět ve své vlastní podstatě, ale ještě je neopustil duch svobodné spontánnosti a expresivního vyjadřování. Záměrem bylo vytvořit stůl a židli, skýtající co nejvíce možností pro projevení dětské kreativity.

Vybrala jsem si kombinaci snadno recyklovatelných materiálů šetřící naše životní prostředí a to dřevěné překližky, plsti a speciálního nátěru, který je obdobou bílé tabule ve školních prostorách. Speciálním nátěrem je natřen celý povrch nábytku. Na tento speciální povrch lze psát fixem, a poté jej na sucho smazat.

Mým cílem je rozvíjet dětskou představivost i talent. Dát dětem nový pohled na řešení samotného nábytku a odbourat starý stereotyp, kdy se dítě může výtvarně projevit pouze na kousku papíru.

Hlavními pojmy, na které jsem se soustředila, bylo celkové myšlení dítěte, jeho kreativita a ergonomie. Taktéž jsem se snažila využít nové technologie a klást důraz na ekologii.

Rozměr stolu: 600 x 500 x 470 mm

Porcelánový kolíček

Tato práce se zabývá designem stojánku pro prezentaci poznámek, fotek, vizitek, popřípadě různých kancelářských pomůcek.

Pro prezentaci daného předmětu, jsem využila tvaru klasického kolíčku na prádlo, jakožto velmi sofistikovaného předmětu. Kolík se položí ve svislé či vodorovné poloze na rovnou plochu a předmět, který má být prezentován, se díky pružince, spojující obě části, jednoduše uchytí. Tvarosloví kolíčku jsem vhodně a příjemně stylizovala tak, aby se tvar přeměnil v zajímavý akcent, dokreslující celý interiér. Vybrala jsem si čistý materiál – porcelán, v kombinaci s pružinovým barevným drátem, který přinese předmětu přitažlivý detail.

Materiál: porcelán, drát

Rozměry: 18 x 25 mm

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště