Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
23.-26.4. 2014

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Kateřina Brůhová / relaxační mlhová lampa

 

Absolventka Střední školy umění a designu, stylu a módy v Brně, ateliéru Grafický design, v současné době studentka Ateliéru průmyslový design na FMK UTB ve Zlíně. Obor si vybrala kvůli svým zájmům o design, jemuž by se ráda věnovala i v budoucnu. Zajímá se také o grafický design, o kresbu a o práci na počítači v 3D modelovacích programech a 2D programech.

Relaxační mlhová lampa

Účelem bylo vyrobit objekt, který by navozoval příjemnou atmosféru. Pro tento účel jsem si vybrala efekt plazivého dýmu, vytvářeného suchým ledem, protože je tato oblast zatím ne zcela využita k těmto účelům. Objekt je tvořen zásobníkem na pelety suchého ledu a nádobou, která udržuje teplotu vody na potřebných 45 °C. Po cca 15 min je voda vždy dostatečně vyhřátá pro spuštění dávky pelet a tudíž vytvoření příjemného efektu, který trvá cca 3 min.

Tento objekt je zároveň i lampa díky dvěma LED diodovým páskám, které umožňují širokou škálu tónů barev a intenzity světla. Inspirací pro mě byly organické tvary, které můžeme najít zejména pod mořskou hladinou.

Materiál: plast/dřevo, nerez

Rozměry: 300 x 200 x 200 mm

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště