Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
23.-26.4. 2014

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Jan Polách / porcelánová dóza Plamínek, dětská multifunkční kolébka, plovoucí bar

 

Student oboru Průmyslový design na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V letech 2001-2005 studoval na Vysokém učení technickém v Brně na Fakultě strojního inženýrství obor konstruktér. Absolvent Střední průmyslové školy ve Zlíně. Pracuje jako designér a grafický poradce v POLIMEDCENTRUM ZLATÝ LEV s. r. o. (vzhled interiérů lékáren a jejich výzdoba, doprovodná grafická činnost). Mezi jeho zájmy patří volné umění (socha, kresba, malba, grafika), sport (snowboard, squash, fotbal,…) a sci-fi literatura.

Porcelánová dóza Plamínek

Jedná se o tři druhy dóziček, které se dají dále variovat pomocí víčka s plamínkem, který slouží k snadnému otevírání. Jsou určeny pro různé předměty nebo uskladnění cukru či soli.

Materiál: porcelán

Dětská multifunkční kolébka

Jedná se o multifunkční kolébku, která se kolébá ve všech směrech. Horní rošt je vyjímatelný kvůli pohodlí maminky a bezpečí dítěte. Rošt je usazen na čtyřech čepech. Spodní část je určena pro odkládání různých pomůcek. Celá kolébka je vyrobena ze smrkového dřeva kvůli jeho lehkosti. Jen spodní část je z podýhovaného sololitu. Kolébka je nalakována zdravotně nezávadným lakem.

Snažil jsem se vymyslet kolébku, která by v rodině plnila funkci generačního nábytku. Ve spodní sololitové části je prostor pro vyřezání jména a data narození dítěte. Také jsem se snažil, aby kolébka měla něco navíc. Tudíž se kolébá na všechny strany.

Vycházel jsem z průzkumu trhu a zároveň jsem se snažil, aby návrh byl současně moderní a přitom si zachoval svou tradici. Proto e vyrobená ze dřeva, ale s netradiční konstrukcí. Jedná se o výrobek určený spíše pro zakázkovou než pro sériovou výrobu.

Plovoucí bar

Jedná se o plastový plovák určený do bazénu, vyrobený z voštiny, která strukturou připomíná karton. Skládá se ze dvou částí. První část je přímo v kontaktu s vodou a její tvar je volen s ohledem na stabilitu. Druhá slouží k umístění skleniček, láhve s nápojem či dortu. Středová část je určena pro samotnou láhev a je možno ji sem umístit s ledem. V této středové části je umístěno světlo k vytvoření příjemné atmosféry v bazénu. Je umístěno v první části, tudíž je od lahve s ledem patřičně odděleno. Ta část, ve které je světlo, by měla být z transparentního materiálu, aby světlo lépe prostupovalo. Také se zde nachází závaží pro zamezení převrhnutí v případě vyjmutí lahve.

Rozměry: 160 x 450 mm

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště