Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
23.-26.4. 2014

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Adéla Bačová / kolekce šperků, knihovna Vario

 

Absolventka Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti, obor Průmyslový design, v současné době studuje ateliér Průmyslový design na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Její tvorba zahrnuje jak průmyslový, tak produktový design. S oblibou navrhuje také nábytek a různé interiérové doplňky. Autorka ráda řeší nové záležitosti, do svých prací vkládá nevšední přístupy a myšlenky. V současnosti se intenzivně věnuje navrhování šperků.

Kolekce šperků

Kolekce luxusních autorských šperků je zajímavá kombinací použitých materiálů, kterými jsou karbonová vlákna, zlato a diamanty. Celá kolekce má společný prvek, a to trojúhelníkovou strukturu, která umožňuje vytvořit jednoduché tvary až po různé 3D objekty. Jedná se v podstatě o kontrast náhodné struktury, která je uzavřená v geometrické formě. Inspirací byla příroda, krystaly a různé struktury. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit šperky s netradičním vzhledem, vyvarovat se klasických často kýčovitých tvarů, které jsou všeobecně ve šperkařství užívány. Jedná se o kolekci, která vyjadřuje krystalizaci, transformaci, růst i rozklad a další procesy inspirované především přírodou. Kolekce obsahuje 12 kusů šperků, jedná se o náhrdelníky, náramky, náušnice a prsteny. Celá kolekce vznikla díky spolupráci se začínající firmou Lussien.

Materiál: karbon, zlato, diamanty

Maximální rozměry: 35 x 80 mm

Knihovna Vario

Variabilní knihovna minimalistických rozměrů, určená do domácnosti, navržená tak, aby bylo možné ji umístit téměř do jakýchkoliv prostor, aby si každý zákazník mohl sám zvolit, kde a jakým způsobem ji bude využívat, a jak bude doplňovat jeho interiér.

Materiál: dřevo, kov

Rozměry: 760 x 350 x 280 mm

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště