Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
23.-26.4. 2014

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Kateřina Kvapilová / závěs Barevné rytmy

 

Absolventka oboru Textilní výtvarnictví – tkalcovská tvorba Střední školy umělecko-průmyslové v Ústí nad Orlicí. Studuje 3. ročník oboru Textilní tvorba, na Katedře výtvarné kultury a textilní tvorby na Univerzitě Hradec Králové. Získala 1. místo za nejlepší maturitní práci (interiérové doplňky). Věnuje se bytovému designu, autorské a textilní tvorbě, kde využívá technologie sítotisku, litografie a tkaní. Zajímá se o nové technologie v textilní oblasti a jejich využití v interiérovém designu.

Závěsná textilie Barevné rytmy

Závěsná textilie je určená do bytového interiéru, může být instalovaná i ve vybraném veřejném prostoru. Ve své práci se autorka zaměřila na hledání stavebného prvku a principu, který by jí umožnil vytvářet struktury, plochu, reliéf. Inspirovala se českou tradiční výšivkou a zdobením textilií dutými sklenými trubičkami. Práce s tímto jednoduchým prvkem nabídla téměř nekonečné množství tvarových variací, fascinující svým dokonalým a organizovaným uspořádáním.

Princip spojování zvoleného prvku - duté PVC trubičky – ručním šitím autorka uplatnila v tvorbě závěsu. Technologie měkkého spoje umožňuje snadnou manipulaci a variabilnost závěsu v interiéru.

Materiál: bavlna, PVC

Rozměry: 1200 x 800 mm

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště