Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
23.-26.4. 2014

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Technická univerzita vo Zvolene

 

Drevárska fakulta, Katedra dizajnu nábytku a drevárskych výrobkov
T. G. Masaryka 2117/24, 960 53 Zvolen, Slovensko
Kontaktní osoba: akad. soch. René Baďura, Mgr. Elena Farkašová
Telefon: +421 455 206 398, +421 257 276 424
E-mail:
renebadura@gmail.com, ena.farkasova@gmail.com

Cena profesora Jindřicha Halabaly je mezinárodní přehlídkou studentských semestrálních a závěrečných prací. Organizuje se každoročně, střídavě v Brně a ve Zvolenu. Hlavní myšlenkou události je podpořit vzestup kvality studentských prací a vytvořit prostor pro konfrontaci tvořivých názorů na mezinárodní úrovni.

Soutěž vznikla jako pocta celoživotnímu dílu profesora Jindřicha Halabaly (1903 – 1978), který v oblasti nábytkářské tvorby významně přispěl k vytváření nového životního stylu 20. století v bývalém Československu. Uplatnil se nejen jako tvůrce nábytku, ale ve své době i jako progresivní organizátor výroby v jejím komplexním pojetí. Publikační a pedagogickou činností významnou měrou přispěl k rozvoji československého dřevařského školství. Svým pedagogickým působením na někdejší Vysoké škole lesnické a dřevařské ve Zvolenu v letech 1954 – 1969 nepřímo ovlivnil vznik současné Katedry dizajnu nábytku a drevárskych výrobkov na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Výstava prezentuje výběr nejlepších prací ze čtyř soutěžních kategorií, zaměřených na design nábytku a interiéru a z kategorie NEnábytek.

Výběr z 9. ročníku mezinárodní studentské soutěže Cena prof. Jindřicha Halabaly 2013:

Reinštalácia výberu z 9. ročníka Ceny prof. Halabalu bola realizovaná s finančnou podporou Ministerstva kultúry  Slovenskej republiky.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště