Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Za pět hodin vyrobí učni 18 stoliček, která bude nejhezčí?

 

Ještě před zahájením veletrhu MOBITEX odstartovalo v pavilonu F první Mistrovství republiky v oboru truhlář. Moderovanou soutěž můžete živě sledovat až do 14.30 hodin.


Truhlář, který rozumí své práci, je na pracovním trhu stále žádanější. Soutěž nejlepších učňů v oboru truhlář ukazuje, že naše odborné střední školy a učiliště jejich přípravě rozumí a mladí truhláři se nemají za co stydět. Do brněnského finále historicky prvního Mistrovství republiky v oboru truhlář postoupilo čtrnáct vítězů krajských kol, k nimž se přidali dva soutěžící z Maďarska a dva z Polska. Osmnáct pracovních stanovišť pak zavonělo smrkovým dřevem a mladí truhláři začali dle přesného plánu vyrábět stoličky. „Hodnocen bude celkový vzhled a provedení výrobku, ale také těsnost spojů, kvalita broušení, správný technologický postup a dodržování zásad bezpečnosti práce. Soutěžící mohou požádat o výměnu pokažených dílců, ale je to spojeno s penalizací. Ztráta bodů hrozí také za nedodržení časového limitu, který je stanoven na 300 minut,“ popsal kritéria hodnocení Vlastimil Haizler z Truhlářství Podbřežice, který výkony učňů posuzuje jako jeden ze čtyř členů odborné poroty.

Základním cílem nové celostátní soutěže je podpořit talentované žáky, umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti a také získat nové zájemce o truhlářskou profesi. Výsledky historicky prvního Mistrovství republiky v oboru truhlář budou vyhlášeny na pódiu v pavilonu F dnes v 16 hodin.

Datum: 25.4.2018 14:20:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště