Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
26.-29.2. 2020

Veletrh nábytku a interiérového designu

Vzpomínka na prof. Dr. Ing. arch. Bořka Šípka

 

V expozici Cechu čalouníků a dekoratérů, z. s. budou křeslo i taburet vystaveny spolu se vzpomínkou na jejich vynikajícího tvůrce.

Prof. Bořek Šípek maturoval v roce 1968 na Průmyslové škole bytové tvorby v Praze, v oboru bytový architekt.  Po srpnové okupaci emigroval se svou sestrou a v zahraničí vystudoval dvě vysoké školy, stal se světoznámým výtvarníkem, architektem, pedagogem. Ale navrhování nábytku i při mnohých dalších aktivitách a zaměření zůstal věrný.

Od 80. let dvacátého století si Bořka Šípka vybrala v Nizozemsku italská designérská nábytkářská firma Driade jako jednoho ze svých dvorních návrhářů a postupně přibývaly další firmy. Po změně režimu v roli hlavního architekta provedl řadu stavebních úprav a interiérů Pražského hradu, navrhl pro prezidenta Václava Havla nábytek do pracovny. Bořek Šípek tvořil i pro českou firmu Dýhy Večeřa a spol., značka VESPERA, člena Cechu čalouníků a dekoratérů, z. s.

Nejprve v roce 2014 vytvořil nečalouněný taburet   ESCALERA. Následně čalouněné křeslo SALVADOR, které ve spolupráci se zadavatelem dva roky modeloval a osobně dotvářel a na čestném místě vystavil na své autorské výstavě v Tančícím domě, která se 13. února 2016 stala posmrtnou.

Datum: 27.3.2017 10:05:00Současně také

Stavební veletrh Brno
26. - 29.2. 2020


DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště