Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

V Brně začaly stavební veletrhy, spolu s Festivalem architektury ukazují budoucnost stavebnictví


Na brněnském výstavišti byly slavnostně zahájeny Stavební veletrh Brno, Veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a Festival architektury 2023. V pavilonu P vystavuje 224 firem, prohlédnete si zde i materiály a technologie pro stavebnictví budoucnosti.

„Je velmi příjemné vidět, že se stavebnictví po covidu vrací do dobré kondice,“ konstatoval v úvodu zahajovacího ceremoniálu generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Tomáš Moravec. Připomněl, že hala P je beznadějně vyprodaná a počet vystavovatelů se oproti loňsku zdvojnásobil. Ale ještě důležitější než kvantita je podle něj kvalita a spokojenost jak vystavovatelů, tak návštěvníků. „Současně pořádáme i veletrh Prodítě, tak aby návštěva výstaviště byla co nejvíce smysluplná. V pavilonu P je pro návštěvníky připraven bohatý program a poradenské služby, které jim umožní orientovat se ve všech nových tématech spojených se stavebnictvím. Je na co se těšit, osobně jsem velmi zvědav na 3D tisk betonu,“ prozradil Tomáš Moravec. Na závěr popřál všem, kteří zde stráví čas, aby po ukončení veletrhu a vyhodnocení své účasti byli přesvědčeni o tom, že ta účast k něčemu byla, a těšili se na další ročník.  

Hostem slavnostního zahájení byl náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík, který nejprve vysvětlil, proč je přítomnost zástupce MŽP na veletrhu stavebnictví a Festivalu architektury naprosto logická: „V následujících letech musíme stavět jinak a musíme se také jiným způsobem chovat ke stávajícím budovám, abychom snížili naši energetickou závislost a zvýšili účinnost našich budov jako takových. MŽP a SFŽP k tomu má celou řadu dotačních titulů, které ještě rozmnožíme směrem na bytové domy a další typy budov včetně průmyslových,“ informoval Petr Hladík a zvlášť vyzdvihl přínos dnes již tradičního Festivalu architektury na brněnském výstavišti. „Děkuji Tereze Sigmundové, která před pěti lety přišla do mé kanceláře na brněnském magistrátu s myšlenkou Festivalu architektury a s tím, že není jedno, co se staví a jak se staví. Jsem rád, že jsou tady přítomna nová témata jako modulární stavby a stavby z inovativních materiálů. Mám obrovskou radost, že v Česku je celá řada firem, pro které už dnes odpad není něco odpudivého, ale uvědomují si, že odpad může být i zdrojem. Právě nové materiály a nové technologie jsou budoucností stavebnictví,“ zdůraznil.

  

K řečníkům se připojil také náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník, který vyzdvihl zejména letošní unikátní přehlídku modulárních a mobilních staveb TINY HOUSES: „Jsem rád, že se na jižní Moravu po covidu vrací tradiční veletržní akce, na které jsme byli zvyklí. Sám jsem moc zvědavý hlavně na malé domky, které mohou zapadat do přírody a přitom být pohodlným bydlením. Pro mě, který má v gesci regionální rozvoj, to je zajímavá cesta, kterou můžeme na jižní Moravě rozvíjet turismus a nabízet návštěvníkům kraje něco nového.“

Veletrhy byly oficiálně zahájeny slavnostním přestřižením pásky, kterého se spolu s trojicí řečníků zhostili také koordinátorka Festivalu architektury Tereza Sigmundová a obchodní ředitel společnosti Veletrhy Brno Lukáš Helan. 

   

 

Datum: 2.3.2023 13:11:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště