Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, ateliér Průmyslový design


V rámci letošního ročníku studentské přehlídky Grand Prix Mobitex představí ateliér Průmyslový design Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně hned dva vynikající projekty, které mohou být příkladem úzké spolupráce univerzity s výrobním sektorem, – kolekci konviček, navrženou ve spolupráci s předním českým výrobcem plastových produktů, společností Plastia, a kolekci květináčů, jež vznikla spoluprací se společnostmi Retex, A.B. TITAN a Laufen CZ. Obě kolekce byly vystaveny na světové výstavě EXPO 2020 DUBAI nebo v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Kolekce interiérových konviček, vyrobených z plastu s vysokým podílem recyklátu, je určená pro zalévání pokojových rostlin, maximální objem byl dle zadání omezen na 1,5 litru. Studenti a pedagogové ateliéru navrhovali jednotlivé konvičky se zaměřením na bezproblémovou funkci, ergonomický úchop, originalitu tvarového řešení a také potenciál pro průmyslovou výrobu. Výsledkem jsou konvičky organických i geometrických tvarů v černé barvě, na první pohled zaujme například konvička inspirovaná podobou pelikána či tvarem diamantu.

Kolekce květináčů reflektuje současné trendy v oblasti péče o pokojové rostliny – květináče mohou být použity jako hydroponické, samozavlažovací či pro klasické pěstování; uvnitř květináčů je umístěna unikátní netkaná retenční textilie z recyklovaného plastu, která zadržuje vodu, což umožnuje prorůstání kořenů rostlin.  Díky povrchovému pokovení titanem a originálnímu tvarovému řešení dostávají kameninové květináče luxusní a neotřelý vzhled, výhodou je i snadná vyrobitelnost. V interiéru vyniknou díky vysoce lesklému povrchu a v kombinaci se správným druhem rostliny vytvoří dokonalý bytový doplněk.  

Obě kolekce obsahují jak návrhy pedagogů, tak studentů, v rámci Grand Prix Mobitex však budou z obou kolekcí vystaveny pouze studentské práce.

Karolína Kouřilová, asistentka GPM

 

Datum: 14.4.2022 16:01:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště