Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Tajemství 3D dýhy či zážitky z kolínského svátku designu

 

Cech čalouníků a dekoratérů připravil na letošní Mobitex řadu zajímavých přednášek a seminářů.


DAS HAUS Lucie Koldové v Cologne, imm 2018Svátek designu zažili návštěvníci z celého světa na imm 2018. Lucie Koldová, absolventka Ateliéru produktového designu UMPRUM vedoucích Michala Froňka a Jana Němečka, „Designérka roku 2012“, šéfdesignérka společnosti Brokis, představila vlastní Das Haus 2018 v rámci veletrhu IMM v německém Kolíně nad Rýnem. Designérka Lucie Koldová vytvořila pro veletrh interiérový projekt na téma "poetická studie světla", který se skládal mimo jiné z nových prototypů svítidel pro značku BROKIS a ohýbaného nábytku od firmy TON. Koncept Light Levels sestával z jednotlivých místností představujících části domu. Každý z pokojů byl vytvořen tak, aby reprezentoval určitou funkci. Důraz byl kladen na atmosféru interiéru, světelné podmínky, aj. Dům a emocionální působení světla, nábytku, celého interiéru se pokusí přiblížit přednáška Ing. Heleny Prokopové ve čtvrtek 26. 4. od 11.00 hodin.


Ušlechtilé dýhy přímé a 3D z exotické i tuzemské kulatiny ve vztahu k interiéruVzhled dýh z dřeva krásných stromů ovlivňuje směr řezu při krájení. Ten dává dýze základní vzhled, rozlišujeme tangenciální (fládrová, půlfládrová, symetrický středový fládr) a radiální (rovnoletý). To se učí všichni studující na odborných nábytkářských školách. Ale to, že dýhou z jednoho stromu lze dýhovat rovné i velmi tvarované plochy, není dostatečně známé. Ve čtvrtek 26. 4. od 13.30 přiblíží Ing. Radek Večeřa krásu dýh a odhalí tajemství 3D dýhy.

 

Povrchové úpravy viditelných částí dřevěných koster čalouněného nábytku

Povrchová úprava nejen zvyšuje krásu a odolnost masivního dřeva i dýh, ale dokáže zvýšit užitné vlastnosti včetně samozhášivosti zákonem požadované ve veřejných interiérech. Doc. Ing. Daniela Tesařová, Ph.D. z Mendelovy univerzity v Brně, ví o povrchových úpravách vše a o část svých znalostí se s posluchači podělí ve čtvrtek 26. 4. od 12.00 hod.  z pódia v pavilonu F.

 

Technické normy nábytku, revize ČSN 91 1010

Technické normy jsou základním dorozumívacím prostředkem mezi výrobci – prodejci – spotřebiteli. A čas od času jsou třeba jejich revize. O revizi důležité normy Nábytek – lehací nábytek – Základní klasifikace a rozměry  ČSN 91 1010, zjednodušením díky zrušení příslušných norem a zařazení technických požadavků na postele a čalouněný lehací nábytek do jedné normy, bude z pódia posluchače informovat ve čtvrtek 26. 4. od 10.30 Ing. et Bc. Vítězslav Gaja, Ph.D.

 

Datum: 24.4.2018 8:18:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště