Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Světelný rám rozzáří každý interiér

 

Flex Frame wood je dřevěný světelný rám se snadno vyměnitelnou grafikou. Univerzální interiérový prvek českého výrobce Top Advert s. r. o. získal druhou cenu v soutěži GRAND PRIX MOBITEX 2018 – kategorii Progresivní materiál/technologie.

FlexFrame je světelný designový prvek s libovolnou grafikou, obrazem či fotografií podle vlastní volby. Díky speciálnímu tisku vytvoří rovnoměrné rozptýlené světlo v rozsahu od intimního osvětlení až po výkon 70W žárovky. Český výrobce dodává Flex Frame v dřevěném či hliníkovém rámu a v mnoha standardních nebo i atypických tvarech. Výměna grafiky je tak snadná, že ji během tří minut zvládne každý. Elektronické řešení navíc umožňuje celý panel světelně utlumit nebo zesílit, případně lokálně podsvětlit. Odborná komise soutěže GRAND PRIX MOBITEX novinku ocenila jako univerzální interiérový prvek a na veletrhu zaujala také designéry.

Systém světelných rámů s výměnou grafiky existuje již delší dobu, ale v této podobě se na trhu objevil poprvé.  „Naše novinka reaguje na poptávku po rovnoměrně podsvícených rámech, kde světlo není bodové, ale rozplývá se po ploše. To dříve vyžadovalo rámy s hloubkou asi 10 cm, jenže zákazníci chtěli nižší provedení. Proto jsme se zaměřili tímto směrem a vyvinuli rám s novým zdrojem osvětlení speciálními diodami, které dokáží rozložit světlo i při nízké hloubce,“ popisuje Jiří Strnka, obchodní zástupce společnosti Top Advert, která se primárně věnuje světelné reklamě a prezentačním systémům. Nový výrobek však míří spíše do interiérového designu, proto byl premiérově představen na veletrhu MOBITEX. „Interiérovým designérům se naše řešení líbí, na stánek jich přišlo hodně a chtějí tento prvek zařazovat do svých projektů. Myslím si, že účast na veletrhu pro nás splnila, co jsme očekávali, a bude mít i obchodní efekt,“ zhodnotil Jiří Strnka premiérovou prezentaci firmy Top Advert na veletrhu MOBITEX.

Flex Frame se původně vyráběl jen v hliníkových rámech, které lze různě lakovat. Pak přišel zákaznický požadavek na rám z masivního dřeva a dnes už firma spolupracuje s výrobcem rámů, který dodává devět dřevěných dekorů. „Novinku stále vyvíjíme, ale teď už je ve fázi, kdy se dá prezentovat,“ dodal Jiří Strnka, kterého na veletrhu překvapil zájem ze strany koncových klientů. „Dnes tu byl pár mladých lidí, kteří si postavili dům a jeden náš exponát se jim tak zalíbil, že si ho po veletrhu rovnou odvezou.“

Datum: 29.4.2018 12:05:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště