Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Studentská sekce soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex 2017

Do letošního ročníku soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex, studentské sekce, se přihlásilo 124 studentů ze 7 českých škol – soukromé střední školy AVE ART Ostrava, Mendelovy univerzity v Brně, Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem, Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno, Univerzity Hradec Králové, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a v neposlední řadě Vysoké učení technické v Brně. Přihlášení studenti tento rok prezentují své návrhy z oblasti nábytku a bytových doplňků v duchu retra. Každoročně stoupající čísla přihlášených studentů vypovídají o rostoucí popularitě veletrhu a zájmu studentů na něm vystavovat své práce. Ze 126 přihlášených výrobků bylo odbornou komisí vybráno 103 prací k vystavení od 107 studentů.

Základní myšlenkou existence AVE ART Ostrava, soukromá Střední umělecká škola s. r. o. je oživení tradiční řemeslné tvorby na severní Moravě, 3 studenti oboru Průmyslový design na veletrhu představí stolní svícny ze dřeva, oceli a porcelánu.

Za Mendelovu univerzitu bude vystavovat 45 studentů s celkem 34 výrobky. Ústav nábytku, designu a bydlení řeší problematiku nábytku, která postihuje tvůrčí proces od návrhu výrobku po jeho uplatnění v interiéru. Na výstavě studenti představí rozličné židle, křesla, stolky, lavice, svítidla, minibar, sedací pytel nebo autíčko Famfáro z nejrůznějších současných materiálů od oceli, hliníku, po dřevo, překližku a textil.

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem má dobré technické zázemí pro teoretickou a praktickou výuku a spolupracuje s řadou významných firem, žáci tak mají možnost podílet se na realizaci zakázkové výroby pro veřejnost. Na výstavě bude student 3. ročníku Miroslav Kašík prezentovat jízdní kolo z jasanových lamel.

Do letošního ročníku veletrhu se zapojí 9 studentek Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno, které při návrhu a výrobě svých stoliček, židlí, svítidel a kolébky Unibe použily překližku poskytnutou firmou TON v kombinaci se dřevem, kovem, sklem a dalšími materiály. Studium v ateliéru Design interiéru je zaměřeno na získávání znalostí v oblasti tvorby nábytku a interiérové architektury s využitím počítačové grafiky.

Z oboru Textilní tvorba na Katedře výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové přispěje 17 studentek na letošním veletrhu Grand Prix Mobitex svými 24 výrobky. Studium Textilní tvorby je zaměřené na autorskou tvorbu textilií a řešení bytové textilie a doplňků, studentky svou tvorbu představí vzorovanými polštáři, sedáky, závěsy a koberci.

Z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem z Ateliéru Design keramiky se soutěže zúčastní 6 studentů, kteří vystaví své nápojové sety, french press Pump nebo nádobu na přepuštěné máslo Ghí. Ateliér Design keramiky si klade za cíl vést studenty ke tvorbě užitných produktů, které splňují nároky na funkčnost i krásu.

Soutěžní přehlídky se tradičně účastní Ateliér průmyslový design, již druhým rokem ho však doplní práce studentů Ateliéru produktový design Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Z obou ateliérů bylo vybráno celkem 22 studentů, kteří se prezentují nekonvenčními konvemi na zalévání pokojových rostlin ze sádry, stoly a stolky nebo modelem víceúčelové stavby určené pro konání různých akcí.

Z Ateliéru Produktového designu Vysokého učení technického v Brně se veletrhu zúčastní 4 studenti, kteří při výrobě setu rozkládacího nábytku do ložnice, židle Retro, relaxačního křesla a lavice kombinovali dřevo, překližku, textil, sklo i kov. 

Dagmar Koudelková, kurátorka přehlídky Grand Prix Mobitex, +420 602 571 886

Informace: Zuzana Krajňáková: grandprixmobitex@gmail.com, +420 776 098 229

Pojďte se podívat na malou ukázku přihlášených prací!


 
 

  

Partneři studentské soutěže Grand Prix MOBITEX: 

Datum: 1.3.2017 7:45:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště