Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Studentská sekce soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex 2018

 

V rámci studentské soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex 2018 bude z více než stovky přihlášených prací vystaveno 81 autorských výrobků od studentů pěti českých škol a slovenské designérky Ivany Gondové z Technické univerzity ve Zvolenu. Mezi vystavenými exponáty je zastoupen sedací a stolový nábytek, svítidla, bytové doplňky, hračky a textilie.

Nejvíce prací vystavuje Ústav nábytku, designu a bydlení Mendelovy univerzity v Brně. Mladí designéři se zaměřili na redesign ikonické Rietveldovy židle, kterou bude možné zhlédnout v šesti provedeních. Studenti prezentují několik výsledků úkolu tematicky orientovaného na „retro“, dále židle, nábytkové solitéry, netradiční závěsná i stojací svítidla, objekty pro děti, tapety a další návrhy.

Ateliér Průmyslový design Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představuje sedací nábytek vytvořený ve spolupráci s firmou Rim, nábytek z ohýbaných trubek, kolekci dvanácti hrnků, která vznikla ve spolupráci s porcelánkou Thun 1794 a.s., nápojové sklo a bytové doplňky. Ateliér Produktový design vystavuje soubor plně funkčního papírového nábytku.

Studentky oboru Textilní tvorba z Univerzity Hradec Králové přihlásily návrhy dezénů koberců a textilních bytových doplňků, které tematicky odkazují k návratu k přírodě.

Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno představí odpočinkový nábytek a závěsné svítidlo. Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem vystaví odkládací stolek inspirovaný japonskou kulturou a netradiční reproduktory.

--> přehled přihlášených prací <--

Datum: 12.4.2018 16:10:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště