Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

Rottdesign s.r.o.

Na veletrhu MOBITEX 2022 společnost Rottdesign představí tyto produkty:

WoodArt

jídelní stůl 260x110, Dub, Přírodní hrana

“Řada stolů, kde se snažíme zachovat co nejvíc ze stromu”

Unikátní model jídelního stolu vyrobený z dřeva jednoho stromu se zachováním přirozeného tvaru hrany desky. Kombinace s nohami robustní konstrukce vytváří jedinečný kus nábytku, ve kterém se zrcadlí příběh dřeva.

 Tyto stoly jsou vyráběné vždy z jednoho stromu, tak aby barevně 100% ladily. Nabízíme možnost rovné, ztenčené nebo nejoblíbenější stromové hrany stolu. Tato je specifická svým přírodním nepravidelným tvarem. Stoly z kolekce WoodArt je možné vyrobit standardně až do rozměru 380 x 120 cm po domluvě může být rozměr stolu i větší.

Pro výrobky WoodArt zpracováváme dřevo ze stromů evropských dubů (dub letní, dub zimní), evropských ořešáků, nebo tmavšího ořechu ze severní Ameriky. U běžného stolu si můžete vybrat rozměr, dřevinu, povrchovou úpravu a mnoho dalších detailů, ale protože dřevo je přírodní materiál, nemůžete si bohužel přesně vybrat kresbu na dřevěné desce stolu. Jak řekl německý spisovatel Poeplau Wolfgang „V přírodě nenajdeš dva stejné stromy, dva stejné klasy ... Nic se neopakuje, fantazie přírody je neopakovatelná“ A právě to je na dřevu tak krásné, to že každý kus je originál a je jen na truhláři, které prkno zvolí, který suk nechá vyniknout a který naopak vyřízne.
Ne vždy se však musí vkus truhláře shodovat s požadavky zákazníka, a ač všichni máme rádi překvapení, občas víme některé věci už raději dopředu. Proto Vám nabízíme, pokud budete chtít, si v tomto jedinečném projektu WoodArt vybrat z nabídky již hotových desek, u kterých můžeme ještě upravit délku dle vašeho požadavku!

Líbí se Vám boule na hraně vpravo nahoře, nebo naopak prasklina dole uprostřed, deska dubová, nebo ořechová? To už je jen na Vás, jaký kus zvolíte a jak si jej necháte případně velikostně upravit. Dále můžete samozřejmě zvolit výplň prasklin, tvar a barvu nohou a spousta dalších detailů. Nechte se vést Vaší intuicí a vytvořte si stůl Vašeho domova ...

   

Antigua

Jídelní stůl Antigua disponuje deskou silnou 3cm bez pohledového seříznutí a silnými nohami o rozměrech 10 cm x 10 cm. Nohy jsou vzájemně napojeny pod úhlem 45°. Standardní výška stolu je 75 cm.

Konstrukce masivního stolu Antigua vychází z desky s menšími luby, které jsou mírně zapuštěny pod deskou stolu a ideálně tak ukrývají případný rozkládací systém, který je u tohoto modelu na velmi vysoké technické i estetické úrovni. Deska je napojena na „nožní mosty“. Při složení, není na stole prakticky poznat, že skrývá rozkládání.

Vysoká pevnost u rozkládacího stolu a snadná manipulace s rozkládacím systémem je dána užitím kvalitních výsuvných systémů a také tím, že nohy stolu odjíždějí spolu s rozkládacími deskami. Díky tomuto systému se již nemusíte obávat, který z vašich hostů bude muset sedět v místě, kde u jiných stolů překáží noha a ztěžuje tím pohodlné stolování. Noha stolu Antigua je vždy na jeho konci, ať je složený, nebo rozložený.

Prodloužení stolu je možné o 45 cm, 60 cm, 70 cm, 100 cm a 2x49 cm.

Výsuvná deska 45 cm se vejde do stolu od rozměru 90x80 cm, deska 60 cm pro rozměry od 150x90 cm, deska 70cm pro stoly od délky 120cm a šířky 90-110 cm, deska 100 cm od 140x90 cm a dvě desky 49 cm pro stoly od rozměru 140x90 cm.

Stoly větších rozměrů mají v nohách zafrézovaná kolečka, nebo kluzáky pro snadnější manipulaci při rozkládání. Stoly jsou velmi pevné a působí masivně jak s rozkladem, tak bez něj.

Rozdíl mezi modely Antigua a Aruba je v konstrukci „nožního mostu“. Model Aruba má spojené nohy s vrchním trámkem klasickým tesařským spojem, model Antigua má v místě spoje seříznutí na 45°.

   

Aruba

Jídelní stůl Aruba se vyznačuje truhlářským spojem použitým v konstrukci nohou, které jsou v rozměrech 10 cm x 10 cm. Stolová deska je u tohoto stolu 3 cm silná a zespoda k ní přiléhají menší luby, které jsou více zapuštěné. Standardní výška tohoto stolu je 75 cm.

Konstrukce masivního stolu Aruba vychází z desky s menšími luby, které jsou mírně zapuštěny pod deskou stolu a ideálně tak ukrývají případný rozkládací systém, který je u tohoto modelu na velmi vysoké technické i estetické úrovni. Deska je napojena na „nožní mosty“. Při složení, není na stole prakticky poznat, že skrývá rozkládání.

Vysoká pevnost u rozkládacího stolu a snadná manipulace s rozkládacím systémem je dána užitím kvalitních výsuvných systémů a také tím, že nohy stolu odjíždějí spolu s rozkládacími deskami. Díky tomuto systému se již nemusíte obávat, který z vašich hostů bude muset sedět v místě, kde u jiných stolů překáží noha a ztěžuje tím pohodlné stolování. Noha stolu Aruba je vždy na jeho konci, ať je složený, nebo rozložený. Prodloužení stolu je možné o 45 cm, 60 cm, 70 cm, 100 cm a 2x49 cm.

Výsuvná deska 45 cm se vejde do stolu od rozměru 90x80 cm, deska 60 cm pro rozměry od 150x90 cm, deska 70cm pro stoly od délky 120cm a šířky 90-110 cm, deska 100 cm od 140x90 cm a dvě desky 49 cm pro stoly od rozměru 140x90 cm.

Stoly větších rozměrů mají v nohách zafrézovaná kolečka, nebo kluzáky pro snadnější manipulaci při rozkládání. Stoly jsou velmi pevné a působí masivně jak s rozkladem, tak bez něj.

Rozdíl mezi modely Antigua a Aruba je v konstrukci „nožního mostu“. Model Aruba má spojené nohy s vrchním trámkem klasickým tesařským spojem, model Antigua má v místě spoje seříznutí na 45°.

    

Hanna

Jídelní stůl Hanna je velmi oblíbeným členem naší produktové řady. Tento masivní stůl je typický svým moderním zaobleným vzhledem, u kterého zároveň krásně vynikne přirozená kresba dřeva. Jeho rozkládací mechanismus je důmyslně ukrytý a ve složeném stavu takřka není vidět, že jde o rozkládací stůl.

   

Jídelní stůl Hanna sleduje poslední trendy, nabízí oblé hrany, splňuje požadavky na jídelní stůl moderního designu a je jedinečný co do směru vláken dřeviny na desce stolu. Naproti zvyklostem jsou léta napříč desky, což stůl na první pohled odlišuje od ostatních. Dále je model Hanna specifický rámečkem po celém obvodu stolu. Jde o pohledové zdvojení desky, které je velmi působivé po celé delší straně stolu, zejména pokud jde o stůl z jádrového buku, nebo ořechu. Nejde přímo o luby, ale o odříznutý nákližek, který je nalepen zespodu desky a léta dřeviny tak tvoří krásné zrcadlové obrazce. Hrana stolu je navíc zakulacena a tak se o ní po náročné večeři pohodlněji opřete. Nohy jsou v rozích stolu, mají průřez 10×6,4 cm a stejně jako u modelů Antigua/Aruba spolu tvoří „nožní most“, na který je napojena stolová deska. Při složení, není na stole prakticky poznat, že skrývá rozkládání.

Vysoká pevnost u rozkládacího stolu a snadná manipulace s rozkládacím systémem je dána užitím kvalitních výsuvných systémů a také tím, že nohy stolu odjíždějí spolu s rozkládacími deskami. Díky tomuto systému se již nemusíte obávat, že některý z vašich hostů bude muset sedět v místě, kde u jiných stolů překáží noha a ztěžuje tím pohodlné stolování. Noha stolu Hanna je vždy na jeho konci, ať je složený, nebo rozložený. Prodloužení stolu je možné o 60 cm, 70 cm, 100 cm, nebo 2 x 49 cm.

Výsuvné desky se vejdou do stolu od rozměru 140 x 90 (70 cm hliníkový výsuv),150 x 90 cm (60 cm plechový výsuv), resp. 160 x 90 cm pro větší rozkládání na hliníku.

Stoly větších rozměrů mají v nohách zafrézovaná kolečka, nebo kluzáky pro snadnější manipulaci při rozkládání. Stoly jsou velmi pevné a působí masivně jak s výsuvným systémem, tak i bez něj.

    

Victoria

Tento jídelní stůl je naší novinkou a nabízí atraktivní kombinaci masivního dřeva a kovu. Nohy jsou tvořeny buď dutými ocelovými profily nebo ocelovou pásovinou. Stůl je opatřen synchronním rozkládacím mechanismem, takže při rozložení nohy zůstávají na svém místě a deska se prodlužuje na obě strany.

Masivní jídelní stůl Victoria představuje unikátní kombinaci elegance a robustnosti při zachování maximální funkčnosti a atraktivního vzhledu.

Deska stolu Victoria je 2 cm silná s hranami decentně zkosenými na tloušťku 1 cm, díky čemuž působí lehce a svěže.

Díky použitému masivnímu dřevu (buk, dub, ořech) si však zároveň zachovává svoji vysokou pevnost a funkčnost. Její kresba zůstává v celé její délce nenarušená, protože konstrukce nohou i synchronní výsuvné mechanismy jsou důmyslně ukryty pod ní. Luby, které jsou zapuštěny hlouběji vůči okraji desky ji opticky zvětšují a napomáhají vytvářet čistý a lehký vzhled.

   

V případě, že si zvolíte rozkládací variantu stolu, naleznete pod stolovou deskou synchronní výsuvný mechanismus nejvyšší kvality, který umožňuje zvětšení stolu o 50 cm nebo 100 cm na jedné jeho straně. Můžete si tedy vybrat, jak moc stůl rozložíte podle počtu návštěvníků. Jeho použití je až neuvěřitelné snadné a v rozloženém stavu poskytuje stolu vysokou pevnost a stabilitu.

Rozkládací mechanismus se pozičně váže k nohám stolu, které tak vždy zůstávají ve stejné pozici a při rozložení nikam nevyjíždějí.

U této modelové řady si můžete vybrat ze dvou variant provedení nohou –konstrukce z dutých ocelových profilů nebo odlehčená verze z ocelové pásoviny. Konstrukce z dutých ocelových profilů je kolmá k rovině desky stolu. Působí velmi mohutně a vytváří tak vkusný kontrast s tenkou stolovou deskou. Odlehčená konstrukce nohy z ocelové pásoviny působí jemněji a opticky prodlužuje desku stolu.

   

Celodřevěné židle

Sylvie L

Modelová řada Sylvie je nápadná svým elegantním a štíhlým designem. Židle Sylvie ve variantě L je naším nejelegantnějším modelem. Její silueta je štíhlá a protáhlá ve směru opěradla, čemuž napomáhají nohy plynule přecházející do plochy zad. Zadní část židle je vytvořena pomocí nejmodernějších NC technologií a zaručuje tak prvotřídní kvalitu zpracování při zachování přirozené kresby dřeva jádrového buku, ořechu nebo dubu. Tento model dodáváme i ve variantě, která kombinuje dřevěnou konstrukci s čalouněním.


Sylvie S

U varianty Sylvie S je opěrák kratší a působí velmi prakticky. Moderní design v podobě celistvého opěráku tvořeného lamelami vynikne tím spíš, že plynule přechází do zadních nohou této židle. Kromě krásného vzhledu díky tomu tato židle nabízí i vysokou funkčnost a stabilitu. Tento model dodáváme i ve variantě, která kombinuje dřevěnou konstrukci s čalouněním.


Alex 1

Tato židle je definicí poctivého sezení. Použití masivního dřeva v kombinaci s moderními technologiemi zpracování zaručuje stabilní a pohodlné sezení, které vydrží generace. Konstrukce opěráku plynule přechází v jemně zahnuté zadní nohy, což zaručuje atraktivní vzhled a konstrukční pevnost. Tento model dodáváme i ve variantě, která kombinuje dřevěnou konstrukci s čalouněním.


Alex 2

Židle Alex 2 poskytuje prostor pro opření loktů v jakékoliv pozici, která je Vám příjemná. Přední části opěradel plynule vycházejí z předních nohou za použití jednoho kusu dřeva. Kombinace kvalitně zpracovaných konstrukčních detailů a výrazné kresby dřeva jádrového buku, ořechu nebo dubu z této židle dělá skvělého společníka pro Váš stůl. Tento model dodáváme i ve variantě, která kombinuje dřevěnou konstrukci s čalouněním.


Carmen

Carmen - jak už její jméno napovídá - je ztělesněním klasiky. Naše Carmen má nádech moderního designu ve špičkovém provedení. Opěrák této židle je žebrovaný, což poskytuje vzdušnost při delším sezení. Zároveň se díky žebrovanému opěráku jedná o nejlehčí židli v našem portfoliu. Židle je velmi pevná a stabilní. Tento model dodáváme i ve variantě, která kombinuje dřevěnou konstrukci s čalouněním.


Karin

Model Karin je nejkompaktnější z naší modelové řady židlí. S nižším opěradlem působí velmi úsporně a zároveň díky své moderní konstrukci vkusně. V oblasti sedáku má tato židle zaoblený povrch pro ergonomičtějši sezení. Tento model dodáváme i ve variantě, která kombinuje dřevěnou konstrukci s čalouněním.


Čalouněné židle

Anna 1

Židle Anna 1 je moderní kombinací dřevěné konstrukce a ergonomického čalouněného sedáku. Tato židle je velmi pohodlná i při delším sezení a zároveň je lehčí, než celodřevěné židle. Velkou výhodou u této židle je přístup k upevňovacím šroubům. V případě nutnosti ji lze tedy snadno a rychle opět uvést do původního stavu. Obě varianty židle Anna dodáváme buď s nohami z masivního dřeva nebo s kovovými nohami.


Anna 2

Tento model vychází z židle Anna 1 a přidává k němu možnost opření o ergonomické loketní opěrky. Loketní opěrky jsou opatřeny měkkým povrchem pro maximální pohodlí při posezení. Zároveň však nejsou příliš vysoké, což umožňuje variabilitu pohybu horní poloviny těla při sezení na ní. Obě varianty židle Anna dodáváme buď s nohami z masivního dřeva nebo s kovovými nohami.


Carla 2

Carla 2 je starší sestra naší velmi oblíbené židle Carla. Liší se od ní svými loketními opěrkami, díky kterým je posezení v ní útulné a teplé. Měkké polstrování poskytuje možnost delšího posezení a kratší opěradlo působí chytře a decentně. U tohoto modelu si můžete zvolit i klasičtější variantu s nohami provedenými z masivního dřeva jádrového buku, ořechu nebo dubu.


Katy 1

Katy 1 je velmi moderně vypadající židle, která zaujme svou konstrukcí s podporou spodní části zad a nápaditým provedením sedáku. Polstrovaný sedák této židle je odnímatelný, což je velmi praktické a zároveň to navozuje dojem lehkosti. Tato židle Vám bude dobrým pomocníkem při dlouhých pracovních dnech u počítače, kdy oceníte její ergonomické zakřivení. Tento model je možné dodat s nohami z ocele nebo dřeva jádrového buku, ořechu nebo dubu.


Paula

Židle Paula je unikátní kombinací všech použitých materiálů a představuje vrcholnou funkčnost v kombinaci s minimalistickým designem. Nohy této židle jsou tvořeny ocelovými profily, které tvoří jeden celistvý kus a propůjčují tak židli pevnost a pružnost. Dřevěný opěrák je ze zadní strany přiznaný a skvěle doplňuje spodní kovovou část. Sedací a opěrná plocha jsou pokryty slabým čalouněním, které znamená pohodlnější sezení a nižší celkovou hmotnost židle.


Robin 2

Toto křesílko je velmi atraktivní díky svému prodlouženému opěráku. Zároveň je však maximálně praktické, protože Vám dává možnost pravidelné údržby povrchu díky rozepínání na kvalitní zip. Viditelnost zipu křeslo zeštíhluje a přidává zajímavý prvek, který vynikne zejména v sestavě více židlí vedle sebe. Tuto variantu dodáváme s nohami ocelovými nebo dřevěnými - z jádrového buku, ořechu nebo dubu.


 

Datum: 18.3.2022 14:33:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště