Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

První ozvučenou sedačku na světě představila značka Böhm

 

Tradiční český výrobce čalouněného nábytku na MOBITEX přivezl pohovku Böhm Music navrženou jako součást ozvučení pokojů s utajením zdroje zvuku. Novinka zaujala návštěvníky i odbornou porotu soutěže GRAND PRIX MOBITEX, která společnosti udělila mimořádné ocenění za systematický vývoj a inovace v oblasti nábytkářského průmyslu.   

Na první pohled vůbec nepoznáte, že pohovka je něčím jiná, ale poslech hudby v ní poskytne zcela nový zážitek. Pod zeleným sametovým čalouněním se skrývají dva subwoofery anglické značky Bowers & Wilkins, které jemně vibrují, takže hudební sedačka trochu připomíná light verzi masážního křesla. První realizace ozvučené pohovky právem vzbudila pozornost návštěvníků veletrhu.  

„Je to úplná novinka, kterou na světě, myslím, nikdo nevyrábí. Návštěvníkům, kteří rádi poslouchají hudbu, se opravdu hodně líbí,“ říká Jaroslav Frantál, obchodní ředitel společnosti Exit 112 s. r. o., která vyrábí čalouněný nábytek značky Böhm. Nápad vznikl ve spolupráci se společností JASYKO, specialisty na chytré domácnosti. „Subwoofer bývá v realizacích kvalitního ozvučení problémový prvek, bez kterého to nejde, ale kvůli svým rozměrům se obtížně někam schová. My ho zamontovali do kostry sedačky, zatím jen do modelu Albi, ale může se umístit i do jiných sedaček obdobného rozměru. Jde o součást celého systému ozvučení domácnosti a k pohovce se dá napojit i televize, takže když budete sledovat třeba horor, může to být ještě silnější zážitek,“ popisuje Jaroslav Frantál.

„Reproduktory mají být buď krásné solitéry, nebo nemají být vůbec vidět. Proto jsme zabudovali subwoofer do krásné sedačky a malé, elegantní reproduktory umístili na zeď nebo do stropu. Je to designově čisté řešení,“ popsal novinku obchodní ředitel společnosti JASYKO Michal Jakubec. Systém podle něj vznikl jako důsledek rostoucího zájmu o systémy multiroom, což je rozvod zvuku do celého domu. Vystavená první realizace ozvučené sedačky je určená do domácností, ale hodí se třeba i do recepcí hotelů nebo do restaurací. Cenu zde určuje kvalita techniky, která může být hodně drahá, ale konkrétní provedení představuje příplatek dvaceti tisíc za ozvučení pohovky a dalších dvaceti tisíc za samostatný zesilovač.

Společnost BöHM čalouněný nábytek je na veletrhu MOBITEX pravidelným vystavovatelem už celých 25 let. „Jako jedna z mála firem tady jsme bez přestávky od prvního ročníku. Je to pro nás hlavně prezentace firmy vůči koncovým zákazníkům, máme tady stálou klientelu a na zájem o naše sedačky si nemůžeme stěžovat. Protože vystavujeme čtvrt století, chodí sem za námi už třetí generace zákazníků – vnukové, kterým babička doporučila pohovku od Böhma,“ pochlubil se Jaroslav Frantál. K dalším lákadlům letošní expozice značky Böhm patřily třeba rozkládací pohovky Padova, které slouží i k trvalému spaní a prodávají se jak do domácností, tak jako přistýlky do hotelů a penzionů.

Datum: 29.4.2018 10:05:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště