Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Přijďte se inspirovat a nechat si poradit na Mobitexu, Stavebních veletrzích Brno a DSB - Dřevo a stavby Brno

 

Od 25. do 28. dubna 2018 se na brněnském výstavišti konají Stavební veletrhy Brno, které jsou jak tím pravým místem pro představení nových technologií a technických řešení, tak i místem setkáním odborníků ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Najdete zde vše, co se stavbou souvisí - nejen novinky z oboru stavebnictví od řady dodavatelů stavebních materiálů či hotových stavebních prvků, ale i nové technologie a trendy. Souběžně se zde uskuteční veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Na jednom místě tak budou k dispozici novinky a trendy jak pro samotnou stavbu, rekonstrukci, tak i pro výběr kvalitního a zdravotně nezávadného nábytku a vybavení interiéru.

Stavební veletrhy Brno se budou věnovat hned několika tématům, která jsou v současné době aktuální nejenom ve světě stavebnictví. Hlavním tématem, které se bude prolínat jak výstavními expozicemi, tak i doprovodným programem a nezávislým poradenstvím je problematika Stavebnictví 4.0. Stranou pozornosti nezůstane ani udržitelnost života v krajině a ve městech. Dalším tématem bude více než aktuální problematika dotačních titulů zaměřených na energeticky úsporné stavění a rekonstrukce. Nebude chybět ani prezentace činnosti cechů a jiných odborných společenstev.

Odborníci Vám pomohou s Vašimi plány stavby či rekonstrukce

Na stáncích vystavovatelů si můžete prohlédnout nejen novinky z jejich sortimentu a nové trendy, ale také si nechat poradit s řešením Vašeho bydlení přímo na míru. Většina z nich nabízí zdarma poradenství a konzultace, pokud si přinesete vlastní plány stavby či rekonstrukce. Také v rámci doprovodného programu pro Vás bude připravena spousta odborníků, kteří Vám zdarma odpoví na otázky, které byste potřebovali vědět.

Na stánku Asociace dodavatelů montovaných domů probíhá návštěvníky vyhledávané odborné poradenské centrum, které organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů. Kromě ADMD se na veletrhu představí na společném stánku dalších dvanáct firem z řad členů a partnerů Asociace. Zájemci zde budou moci získat odborné nezávislé informace od skutečných odborníků, kteří jsou po celou dobu konání k dispozici pro návštěvníky veletrhu zcela zdarma. Zajímá Vás technologie staveb na bázi dřeva? Chystáte si pořídit vlastní bydlení? Na co si dát pozor při výběru dodavatele Vašeho vysněného domu? Jak financovat Váš dům? Nebo jak ochránit dřevo před houbami, plísněmi či hmyzem? To je jen krátký přehled možných dotazů, na které získáte odpovědi v pavilonu P na stánku ADMD na veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno.

Přijďte na veletrh a vyhrajte střechu nebo 5 000 Kč!

Atraktivní podívanou nabízí i sami vystavovatelé. Na stáncích můžete vidět třeba fragment domu, na kterém se můžete seznámit se stavebním systémem Ytong či zhlédnout ukázku aplikace omítky.

Čeká Vás široký sortiment různých typů dveří, oken, stínící techniky či komínů, ale také stavebních materiálů jako je beton, kámen či třeba protihlukové desky. Řada vystavovatelů je zaměřená na stavbu pasivních domů a služby a poradenství s tím související. A abyste neodešli s prázdnou, můžete se zúčastnit soutěže na stánku Krytiny - Střechy o střechu Gerard – stačí označit 3 správné odpovědi a jste ve slosování. Můžete také zkusit vypáčit okno FenStar. Uspějete-li, odměna 5 000 Kč bude Vaše.

Zahradní architektura nabídne inspiraci pro městské parky

I letos se na Stavebních veletrzích Brno setkáte s přehlídkou zahradní architektury a designu v rámci projektu Zahradní architektury. Na 1200 m2 budou k vidění ukázky různých typů zahrad, zahradních dekorací nebo řešení cest a zpevněných částí zahrady. Kromě inspirace a současných módních trendů zde získáte i rady pro Vaši zahradu od odborníků v oboru. Dodavatel zeleně a hlavní partner projektu AGRO Tuřany nabízí největší výběr rozmanitých druhů hrnkových květin, bylinek a okrasných dřevin na Moravě. To vše budete moci zhlédnout naživo a navíc si budete moci odnést kousek této krásy i domů, protože akci doprovází také prodej nabízeného sortimentu.

Nová zelená úsporám a Dešťovka – dotační programy Státního fondu životního prostředí pro Vás

Vlastníte rodinný dům a chcete rekonstruovat či plánujete stavět a přemýšlíte jak ušetřit? Využijte výhodných dotací od Státního fondu životního prostředí ČR. Finanční příspěvek z programu Nová zelená úsporám můžete čerpat například na zateplení domu, výměnu oken a dveří, výměnu elektrického kotle za tepelné čerpadlo, na instalaci solárních systémů nebo nuceného větrání s rekuperací. Nový rodinný dům v pasivním standardu vás vyjde s dotací až o 450 000 Kč levněji. A pokud přemýšlíte, čím v suchém létě zalévat zahradu a jak v domácnosti ušetřit za pitnou vodu, možná sáhnete po dotaci z programu Dešťovka. Přijďte si poslechnout, jak velkou dotaci můžete získat. Na reálných příkladech se dozvíte, že to má smysl a že získat podporu není tak obtížné, jak se někdy tvrdí.

České a slovenské stavby století – hlasovat můžete od 25. 4. 2018

Projekt České a slovenské stavby století vznikl v rámci oslav 100. výročí vzniku republiky a klade si za cíl propagaci úspěchů českého a slovenského stavitelství za uplynulých 100 let. V Československu, poté i v České a Slovenské republice bylo postaveno mnoho významných a pro další vývoj společnosti důležitých staveb. Do projektu byla zařazena stavební a architektonická díla s ohledem na jejich význam a přínos od roku 1918 do současnosti. Z nich odborná komise vybrala celkem 100 českých a slovenských staveb. 25. 4. 2018 proběhne vyhlášení ankety pro hlasování veřejnosti, která bude ukončena na podzim roku 2018. Při této příležitosti bude vydána publikace a následně se od září 2018 uskuteční napříč ČR a Slovenskem putovní výstavy, které představí jednotlivé nominované stavby. Projekt bude doplněn dalšími doprovodnými akcemi a přednáškami.

Jediný prostor pro prezentaci dřevostaveb na Moravě? Veletrh DSB!

Veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno je zaměřen především na prezentaci dřevěných staveb, materiálů pro dřevostavby a konstrukce, základy a opláštění pro dřevostavby. Nabídku vystavovatelů rozšiřuje doprovodný program veletrhu, který je připraven ve spolupráci s odbornými partnery a asociacemi, a to jak pro odborníky, tak i pro zájemce o dřevěné stavění z řad široké veřejnosti.

Na veletrhu Dřevostavby Brno se představí více bezmála tři desítky firem, například společnosti ATRIUM, DOMY D.N.E.S., Quickhaus, Vesper Frames, HK Dřevstav či Profi-gips. Nabídku více než třiceti typových projektů bude prezentovat také firma Neat Houses, která uvede také novinku – inteligentní řízení domu. Na expozici společnosti „Imitace roubenek jinak“ se návštěvník dozví, jak dosáhnout vzhledu roubenky za použití patentovaných dekorativních omítek, tedy alternativy klasických dřevěných obkladů.  „Chtěli jsme nabídnout vzhledově dokonalejší a současně bezúdržbovou variantu. Díky fasádní technice, zvané též „zkamenělé dřevo“, se nám podařilo dosáhnout reálného trojrozměrného vzhledu původních starých trámů,“ říká zástupce firmy Martin Kobosil a dodává: „Naše moderní řešení klasické architektury nabízí propojení špičkové technologie, unikátní techniky a tradičního designu.“ Praktickou inspiraci z hotových dřevěných montovaných domů nabídne Centrum vzorových domů Eden 3000.

Kvalitní a zdravotně nezávadný nábytek na veletrhu MOBITEX

Problematice výběru kvalitního, zdravotně nezávadného nábytku se bude věnovat veletrh MOBITEX skutečně komplexně – ať už v rámci odborného doprovodného programu, v expozicích vystavovatelů a v neposlední řadě také v nezávislých odborných poradenských centrech oborových asociací a svazů. Vystavovatelé lákají návštěvníky na novinky a opravdu kvalitní exponáty, například firma Magniflex představí technologickou novinku a celosvětový patent MagniSmartech – postel budoucnosti. MagniSmartech je inovativní systém jedinečného polohovatelného roštu a luxusní vysoké matrace se čtyřmi variantami komfortu. Klient si podle vlastních preferencí může vybrat buď patentovanou paměťovou pěnu, osvěžující gel, přírodní latex nebo studenou pěnu pro milovníky tvrdšího lůžka. Do lůžka je integrována technologie, která monitoruje a analyzuje spánek a navrhuje, jak jej zlepšit. Pomáhá tedy klientům zlepšit kvalitu života.

Veletrh PTÁČEK při Stavebních veletrzích Brno

Souběžně se Stavebními veletrhy Brno bude probíhat Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který bude zpřístupněn široké veřejnosti v pátek 27. a v sobotu 28. dubna. V rámci této akce představí společnost PTÁČEK - velkoobchod, a. s. svoji nabídku výrobků více než 150 dodavatelů z oboru topení – plyn – voda – sanita – inženýrské sítě.

 

Datum: 24.4.2018 16:00:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště