Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Pozvánka na tiskovou konferenci

 

Zveme Vás na tiskovou konferenci Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), Klastru českých nábytkářů a Cechu čalouníků a dekoratérů, která odpoví na otázku, co brzdí české nábytkáře. Konference uskuteční ve ve středu 26. dubna 2017 od 13:00 hodin v pavilonu F na programovém podiu v rámci zahájení veletrhu MOBITEX 2017.

Co brzdí české nábytkáře?

 V posledních letech roste výroba i export v kdysi výstavním českém odvětví nábytkářského průmyslu. Přesto dnes patří k nejohroženějším oborům. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), Klastr českých nábytkářů a Cech čalouníků a dekoratérů připravili proto mezi nábytkáři průzkum a současně předkládají analýzu odvětví.

Jaké největší problémy řeší nábytkáři? Proč je dnes třetinový počet absolventů v oboru? Kde nabírají firmy pracovníky? Kam exportujeme český nábytek? Ničí nás polská a čínská konkurence? Jaká je kvalita vyučených absolventů? Pomáhají rekvalifikace? Zvládnou práci Ukrajinci?  Které profese nejvíce chybí? Jak se vyvíjelo odvětví v posledních deseti letech?

Na tiskové konferenci vystoupí:

  • Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR
  • Radek Brychta, prokurista Klastru českých nábytkářů
  • Helena Prokopová, cechmistr Cechu čalouníků a dekoratérů, z.s., soudní znalec

Svoji účast prosím potvrďte na e-mailu amsp@amsp.cz.

Těšíme se na Vás!

 

Datum: 23.4.2017 8:06:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště