Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

Forbo: Podlaha Marmoleum je vyrobena z přírodních surovin pro zdravý interiér


Příběh přírodního linolea se začal psát před více než 150 lety, kdy Frederick Walton vynalezl tuto unikátní krytinu. Složení surovin se od té doby nezměnilo, jen proces výroby se zjednodušil a ruční práce byla nahrazena ověřenými výrobními postupy. Vyrábět Marmoleum je podobné jako péct koláč. Smícháte lněný olej s pryskyřicí, přidáte vápenec, dřevitou moučku, obarvíte přírodními pigmenty a celou směs nalistujete na jutovou textilií. Teď už stačí pouze „upéct“ a jedinečná přírodní krytina Marmoleum je na světe.

Každá ze surovin přidává krytině charakteristické vlastnosti. Například lněný olej je používán při léčbě dýchacích obtíží a tak i Marmoleum je vhodné pro alergiky, astmatiky a má přirozeně antibakteriální vlastnosti. Dokonce na jejím povrchu nedochází k množení bakterií. Dřevo je známé pro svoje výborné izolační vlastnosti, stejně jako pro schopnost přijímat barvy. Pro výrobu dřevité moučky jsou použity odpadní dřeviny jako větvě, kmeny a kořeny stromů pocházející z certifikovaného lesního průmyslu. Podlaha Marmoleum je tak příjemná na dotyk a snadno přijímá teplotu okolí. Skvěle si rozumí také s podlahovým topením. Přírodní pigmenty ve spojení s dřevitou moučkou se postarají o dlouhotrvající krásné živé barvy. Vápenec se používá jako pojivo a dodává krytině finální pevnost, odolnost a trvanlivost.

Existuje ještě jeden dobrý důvod, proč se zajímat o přírodní podlahu Marmoleum, když hledáte podlahu pro svůj interiér. Ve skutečnosti si vybíráte krytinu, která je CO₂ neutrální od vzniku po expedici. Suroviny použité pro výrobu linolea absorbovaly, během doby, kdy rostliny, stromy a plodiny zrály, takové množství CO₂, že toto množství CO₂ ve skutečnosti přesahuje množství CO₂, které se vypustí do ovzduší během výrobního procesu. Každý metr čtvereční linolea Marmoleum v pásech přispívá k lepšímu životnímu prostředí tím, že snižuje emise CO₂.

Pro ještě větší odolnost je již z výroby Marmoleum opatřeno dvouvrstvou povrchovou úpravou Topshield PRO, která jej chrání vůči skvrnám, poškrábání a otěru. Snadno tak může podlaha fungovat ve všech interiérech, neboť se jednoduše čistí, a to například vysáváním, mytím nebo jen stíráním usazených nečistot.

Co je na Marmoleum opravdu nepřehlédnutelné, je jeho paleta dekorů. Jednobarevné, více nebo méně mramorované, žíhané nebo pruhované dekory, a to vždy v neutrálním, šedém, hnědém nebo výraznějším barevném provedení. Šedým odstínům je speciálně věnovaná řada Concrete vycházející z barev betonu či jednobarevný Walton.

Doporučujeme objednat si konkrétní vzorek krytiny Marmoleum dle vašeho výběru a ten vám doručíme zcela ZDARMA. Více na www.forbo-flooring.cz/vzorky

Marmoleum je inspirováno přírodou, vytvořeno přírodou a spolehlivé je zkrátka od přírody

www.marmoleum.cz

 

Datum: 1.2.2023 7:25:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště