Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Nejlepší mladí truhláři se po roce předvedou na veletrhu MOBITEX

 

Přijďte se dívat pod ruce nejšikovnějším učňům! Ve středu 27. února 2019 proběhne v pavilonu F brněnského výstaviště teprve druhé Mistrovství ČR oboru truhlář. Do finále postoupili vítězové krajských kol, sekundovat jim budou učni ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Šikovný truhlář je dnes na trhu práce vysoce žádaným zbožím, přesto se této profesi chce vyučit stále méně žáků. Mistrovství ČR chce ukázat, jak krásná truhlařina může být a že naše odborné školy umí vychovat skutečné mistry svého řemesla. Loni se na veletrhu MOBITEX uskutečnilo historicky první finále a v konkurenci sedmnácti učňů ze tří zemí přesvědčivě zvítězil Vojtěch Klézl ze Střední školy zemědělské a technické Nový Jičín, který získal 97 bodů ze 100 možných.

I letos se o titul mistra truhláře bude bojovat přímo před zraky návštěvníků veletrhu. Soutěž je jednodenní a obsahuje pouze praktickou část, kterou tvoří zhotovení účelového výrobku podle výkresu, a to v pětihodinovém limitu. Brněnskému finále předchází školní a krajská kola, takže v pavilonu F se představí skutečně jen ti nejlepší. Do soutěže jsou zapojeny všechny kraje České republiky. Průběh soutěže i výsledný výrobek zhodnotí odborná komise.

Základním cílem této celostátní soutěže je především podpořit talentované žáky a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti v daném oboru, dále zvýšit propagaci, prestiž a atraktivnost oboru truhlář a zapojit co největší počet firem a dodavatelů do vzdělávání a také získat nové zájemce pro tento obor, a tím uspokojovat požadavky na trhu práce.

Vyhlašovatelem Mistrovství ČR oboru truhlář je Klastr českých nábytkářů, mediálním partnerem je Dřevařský magazín a soutěž byla zařazena do přehlídky České ručičky. Organizátorem celého klání je Integrovaná střední škola Slavkov u Brna.

Datum: 31.1.2019 9:02:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště